Lenča59

Co se stane když nepiji?

Ahoj co všechno se mi stane když málo piji? Já vážně málo piju, za dnešek jsem vypila jenom hrnek čokolády. ='D Teď se jdu ještě jen trošinku napít… Prosím co všechno se mi stane když nepiju a co všechno se stane když normálně piju?

PS: Nezajímají mě zprávy jako např. „za den bys měla vypít aspoň 2 litry vody!“ a takovýto „buzerování“, zajímá mě jen co se stane..
Doplňuji:
ale já nepiju čokoládu každý den! Maximálně tak jednou dvakrát za týden.. díky za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
pusinka50

  • Mírná dehydratace, pokud je dlouhodobá, může způsobit řadu zdravotních problémů, jako jsou bolesti hlavy či ztráta koncentrace.
  • Rizikem malého příjmu tekutin je nebezpečí zahuštění krve, která se pak snadněji sráží a je možnost vzniku akutních srdečních či mozkových příhod se všemi důsledky.
  • Dalším rizikem je nadměrné zatížení ledvin. Tvoří se značně koncentrovaná moč, v níž snadněji vznikají krystalky a následně pak močové kameny. Mimo to samotná koncentrovaná moč usnadňuje rozvoj infekcí v močových cestách.
  • Může dojít při pobytu v nadměrně teplém prostředí bez dostatečného příjmu tekutin ke kolapsu, k svalovým křečím.
  • Zastavení příjmu vody vede již v průběhu několika málo dnů neodvratně k smrti.

Tohle sis mohla sama najít na netu a teď se utíkej pořádně napít!!
Nejlépe je popíjet po malých douškách po celý den, pitnou vodu můžeš střídat s čajem. Slazené limonády nedoporučuji kvůli zvýšenému obsahu cukrů a konzervantů.

Další odpovědi
tom004

V podstatě nic moc. Jenom Ti postupně začnou selhávat orgány jako ledviny, játra a další. V podstatě se otrávíš a důsledky svého počínání si snadno domyslíš sama. Tedy pokud v tom nepití budeš usilovně pokračovat.

huxa

umřeš

venkovan

Hrnek čokolády za den – to si koleduješ o ledvinové kameny. Čokoláda jejich tvorbu podporuje.
Radit ti, abys pila to nemá cenu, protože jasně nám vzkazuješ, že je to buzerace. Tak si počkej alespoň na ledvinový písek. Kamínky jsou ale lepší prožitek. Kdo je prožil, tak si dá velký pozor, aby pitný režim dodržoval. Podle vypravování, zpravidla se kamínek pohne v noci, nevíš co se s tebou děje, protože bolí jak záda, tak břicho, když máš štěstí, tak hlavu máš strčenou v porcelánové míse a zvracíš i to co budeš jíst za týden a prosíš všechny okolo aby tě co nejrychleji odvezli do nemocnice a nebo rovnou praštili do hlavy. A když se potom povede ti injekcemi záchvat zklidnit a kamínek ti neucpe močovody, tak chodíš na malou s cedníkem, protože doktor chce kamínek vidět, aby ho mohl necha poslat na rozbor.
Ale neboj – než kamínek naroste, tak to trvá i několik let. Takže zítra to nebude
Dřív se ti udělá mdlo, nebo odpadneš při zátěži apod.
Normální dávku vody poznáš podle barvy moči. Pokud je hodně tmavá – piješ hodně málo. A když normálně piješ – tak se ti i tak může stát, že se ti vytvoří ledvinový kámen. Podle vypravování, zpravidla se kamínek pohne v noci, nevíš co se ...... .

Pájo

Obsah vody v lidském těle je cca +/- 70 % (závisí na stáří a pohlaví).
Už ztráta 20 % tělesné vody je smrtelná. Na dehydrataci člověk umírá asi během 7 dnů.

terry

  1. čokoláda není pití !
  2. žízeň je již známkou začínající dehydratace

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­hydratace

elektrikář

Voda s těla vyplavuje přebytečnou sůl a všelijaké opdpadní látky nespotřebovanou žluž a podobně. Ke stáru se pocit žízně strácí. Můžeš si založit ledvinové kameny žlučové kameny a ty tě začnou pěkně trápit, I při normálním provozu lidského těla je voda potřeba,Po natrávení potravy se živiny v tekutině vstřebávaji ve střevě do krve
Doplňuji:
Ledviny a játra jí zase vodu z krve odfiltrují. A přidají vše čeho se tělo potřebuje zbavit. To si ani neuvědomíš jaká složitá chemická továrna tvoje bříško vlastně je.Na jeho provoz je voda prostě nezbytná.

ginze

No ono, když vypiješ aspoň něco, tak se nic zvláštního nestane. Ale časem se to odrazí v tvém zdraví – není to dobré jak pro vzhled (třeba pro pleť), tak i orgány (ledviny).

Lenča59

Nebojte, už piju o stošest =D teď sem si vzala jemně perlivou minerálku (1,5l) a piju piju piju :D Další dny se budu snažit pít jen vodu nebo vodu s citrónem, teď potřebuju rychle pít :D