ivosek2

Co se stane kdyz někdo nezaplatí pokutu policii uz třeba 5 let?

Kdyz někdo ten dostane 1000 Kč pokutu a 3 roky ji nezaplatil?

Nejlepší odpověď
gecco

Pokuty (apod.) je možné začít vymáhat do šesti let (resp. do konce šestého roku po tom, kdy byla uložena) a každý úkon, který je směrem k vymožení vykonán těchto 6 let znovu ´započne´ – až do dovršení dvacátého roku po uložení pokuty – tehdy možnost vymáhat danou pokutu končí definitivně.
😉
Takže se třemi lety ´si nefandi´ a pokutu zaplať.

Další odpovědi
cukrar

Nic se nestane, ale může se stát, že se ozve celní správa, že jim dlužíte.
Jednou na Vás klidně dojdou. Taky se může stát chyba a nedojdou na Vás. Vše je o lidech.
Mají na to 6 let.