Co se stane , kdyz mi během jízdy praskne rozvod. Řemen? Mužů mít autonehodu? Dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Tak zrovna u rozvoďáku by to musel být opravdu extrém. Teoreticky by se měl totálně kousnout motor, což se i děje, v návaznosti by se přes převodovku měly totálně zablokovat kola...... ale praxe je absolutně jiná. Vždycky to je taková prda, že někde něco povolí (zlomí se ventil, praskne píst, v extrému se odrbe převodovka), ale málokdy se bloknou kola. A jiný důvod k nehodě není. Prostě ti to přestane jet. A hlavně, motor můžeš zahodit, protože oprava může vyjít dráž než celý motor.

Další odpovědi:

Bronzový

jak píše ladaadal, ta síla, kterou setrvačností působí auto na motor je tak velká, že se zničí ventily a písty, ale nezablokují se kola. Můžeš ale lehce havarovat v důsledku leknutí, protože ta "prda" je opravdu veliká a není problém třeba strhnout volant

Zlatý

můžeš a pěkně ošklivou i smrtelnou..

Pokročilý

Zhasne motor, motor auta se může dát sešrotovat (popř. celé vozidlo) a je potřeba shánět odvoz domů. Jinak kola se nezablokují, točivý moment se bude ztrácet na spojce, popř. se roztrhne nějaké kolo v převodovce, či písty budou chodit jen tak naprázdno ve válcích. Ale to jsem ještě neviděl. Auto je prakticky bez pohonu, protože je skoro 100% šance že se potkají ventily s pístem a potom už auto za žádnou cenu nenastartuje.

Pokročilý

potkají se ventily s písty a takže se sekne nebo urve hlavu..může,proto odborně vyměnit včas rozvody..pak je malá šance tohoto stavu..

Mě se u auta ulomil šroub na ojnici a kola se mi ihned zablokovala, ale u rozvodů si myslím, že tenhle extrém nehrozí

Stříbrný

pokud praskne řemen nebo řetěz dojde k potkání ventilů a zničení celého motoru a to je pak motor na vyhození. Dopravní nehoda se stát může,ikdyž není to pravidlem. Pokud se zablokoujou kola a jedeš třeba na sněhu můžeš dostat smyk.Ale většinou to rozmlátí motor takže nemusí nutně dojít k zablokování kol.
Doplňuji:
nicméně rozvody si hlídej. Pokud ti praskne můžeš si sehnat novej motor nebo rovnou jiný auto.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.