ivosek2

Co se stane když kamarádovi půjčím moje auto a chytne ho policie?

dostal bych nějakou pokutu že jsem mu to auto půjčil ?

Nejlepší odpověď
gecco

Za určitých okolností bys mohl být potrestán – třeba kdybys půjčil auto člověku bez řidičáku nebo ´pod vlivem´…
Ale to se naučíš – až budeš dělat řidičák.
Pokud tě to zajímá v předstihu, prostuduj si zákon 361/2000 Sb. ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-361 ).

Další odpovědi
anonym

Pokutu bys nedostal,protože žádný auto nemáš.

Drap

Proč by jsi měl dostávat pokutu. Neni žádný důvod. Spousta lidí jezdí ve vypůjčených autech.

Zbynas

Půjčení auta není přestupek ani trestný čin. (Ale holky a auta se nepůjčujou, že? :) )
Zodpovědný za své jednání je řidič vozidla, ne provozovatel.
Provovatel je zodpovědný za chování řidiče v případě, že je řidič nedohledatelný (dle novely zákona o provozu na pozemních komunikacích z roku 2014

honza19hk

za auto je zodpovědný ten kdo ho zrovna řídí. Tudíž púokud udělá problém tak je to jeho problém,on řídil.To že jsi mu půjčil auto nic neznamená.Za auto je odpovědný ten kdo ho řídí. Pokud mu zabaví papíry nebo uděájá jiný průser že mu zakáží další jízdu popř auto zruší, auto si zjistí čí je a kontaktují tě,auto ti bude vráceno.

Pokud ale někomu půjčím vědomně auto a budeš vědět že namá papíry nebo je opilej pak neseš vinu i ty.

cukrar

Ivošku, záleží na mnoha faktorech. Pokud se ptáte oběcně, tak policie chytně kamaráda, který (ne)spáchal přestupek, tak podle toho bude konat.

Emefej

Když jsem studoval, tak jsem několik let jezdil ve vypůjčeném autě. Majitel vozu, můj děda, nikdy žádnou pokutu nedostal.