jirka F

co se stane když je v hokeji remíza ?

chci se zeptat co se stane když je vhokeji remíza vím že se pak hrají ještě přesilovky(power play)ale co se dělá dál když je v hokeji remíza,a když v hokeji i potom zůstane remíza je zápas platný?

odpovězte prosím

Nejlepší odpověď
NeřeknuCZ

Když zápas skončí nerozhodně tak je prodloužení, které trvá 5 minut. Pokud je i po prodloužení remíza tak jsou nájezdy. Pokud i ty skončí remízou tak se opakují dokud jeden z týmů nevyhraje … snad jsem to napsal dobře.

Další odpovědi
ReHu

Jak píše neřeknuCZ. Tak jsme to přece projeli e Švédy.

cochee

Co se stane, záleží na pravidlech soutěže, v rámci které se to konkrétní utkání hraje; v případě, že jde o přátelské utkání, záleží na domluvě nadřízených orgánů oněch týmů. Je docela možné, že existuje soutěž, v níž může remíza představovat konečný platný výsledek a tudíž se po skončení řádné hrací doby neděje už nic. Mimochodem, „pak“ se žádné přesilovky ani powerplay nehrají, nedojde-li k vyloučení; hrává se prodloužení, obvykle s počtem hráčů na ledě sníženým o jednoho oproti hře v řádné hrací době (tedy 4+1). Přitom dá-li jedno z družstev gól, zápas ihned končí vítězstvím tohoto týmu. Není-li rozhodnuto o vítězi ani tímto způsobem, konají se samostatné nájezdy (někdy populárně zvané penalty, avšak zde nejde o trestná střílení), podle předem daného vzorce, například po 5 nájezdech na každé straně a v případě nerozhodnutí výsledku dále vždy po jednom nájezdu na každé straně. Toto je ale jen často hraný systém, nikde není řečeno, že to tak musí být vždy; například v NHL při play-off může být rozhodující zápas ze série hrán tak, že se prodlužuje vždy celá třetina až do doby, kdy na jejím konci nebude remízový výsledek, bez jakýchkoliv samostatných nájezdů.

terira

No potom nastávají nájezdy.