Frank.S

Co se stane, když dostanu pokutu za parkování a lístek za stěračem někdo ukradne?

Zdravím, zajímá mě, co se stane, pokud dostanu pokutu za špatné parkování a nějaký vtipálek lístek za stěračem ukradne, přijde mi poštou složenka? Dnes jsem dostal první pokutu za parkování na místě kde parkuju často, protože nikde v okolí nejde nikde zaparkovat. Napadlo mě, co když už jsem pokutu dostal v minulosti a nějaký dobrák oznámení za stěračem vyhodil ( v okolí bydlí hodně zlomyslných důchodců). Nemusím se bát že mi přijde složenka na x tisíc už od soudu?

Ahmed Nakadi: neparkuju nikde na chodníku nebo podobně, bydlím v centru, kde není kde zaparkovat a občas musím zaparkovat v placené zóně s automatem, protože prostě není kde, to je celé…

Nejlepší odpověď
cukrar

  1. za stěrač nedostanete pokutu, nýbrž žádost o podání vysvětlení.
  2. pokud se nedostavíte, tak vyzvou provozovatele uvedeného v techničáku, aby podal vysvětlení..
  3. Nebojte se, že Vám přijde něco od soudu, když se budete chovat jako správný člověk.

Další odpovědi
tforro

Počítám, že než by došlo na soudní vymáhání, tak musí být prokázáno, že vás vyzvali k podání výpovědi. Pokud se lístek rozpustí vlivem deště, odfoukne ho vítr, nebo ho někdo zahodí, tak vás stejně musí po nějaké době vyzvat doporučeným dopisem např. o zahájení řízení, nebo podání vysvětlení…

Pro Ahmed Nakadi:
NE všude se člověk chová nezodpovědně a překáží záchranným vozům. Vím o čem mluvím. V ulici, kde bydlím se parkuje na stejném místě desítky a desítky let a nikde nikdy nebyl problém. Jednoho dne se oběvila cedule obytná zona a to bylo buzerací od policie. A protože nebylo kde parkovat, tak se z ulice stala jednosměrka (stále v obyt. zone) a nakreslili nám tu přerušovanou čáru a za ní si parkujeme vesele dál…

klumprt

Jestli se nemýlím, tak na lístku,který se dává za stěrač je výzva k podání vysvětlení nebo vyjádření, nebo něco takového. Ovšem strčení takové výzvy za stěrač není řádným a prokazatelným doručením, to tak nějak všichni cítíme. Takže co hrozí dál?

  1. Řádně doručená výzva k podání vysvětlení majiteli vozidla anebo
  2. nic.

Která z těchto možností nastane, závisí hodně od vytíženosti a pracovního zápalu orgánů lístky za stěrač distribujících. Mám za to, že zejména na větších vesnicích jako je třeba Praha, chodí na stěračové výzvy jen kafky, které tam zaplatí měštmanům mrzký peníz za blokovou pokutu a večer usínají s pomyšlením: „To jsem byl zase dneska poctivej…“

rouzi

Tak to by bylo nemilé 🙂
Asi si tě pozvou, a budou žádat vysvětlení.

sesednizkola

Ne, ja ty listecky vyhazuji sam. Oni totiz ne vsechny pokuty zadaji a tak je lepsi to neresit, treba se nic nestane. Jen jednou mi prisel dopis, ze mi byla udelena pokuta a uz nevim co, ze to mam nejak jit zaplatit nebo tak neco…to neni jako pokuta v mhd psana na obcanku, rozhodne ti od soudu nic neprijde.

anonym

Jako majitel jsi za vozidlo zodpovedny. Kdyz ty nemas dost ohledu k druhym (co kdyby tam potrebovala projet/zastavit treba zachranka nebo hasici?), proc by mel mit nejdo ohled vuci tobe?

Zajdi si na policii/mestskou policii/obecni urad a zjisti si stav.

anonym

to je asi nebude zajímat a osolí Tě až na Tebe dojde. kdyby u nás na sídlišti v Praze rozdávali lístky, tak by se vyřádili. auta na chodníku, na žluté čáře, nedodržení místa u přechodu, stání v křižovatce neprůjezdný pruh, že by hasiči nikdy neprojeli. mezi občas vrak. zaplatit 700kč/měs. za hlídané parkoviště, které je přímo před nosem, nikdo nechce (chudáci s autama za statisíce). já jsem si pro klid svého 15let starého Focuse pronajal garáž za dvojnásobnou cenu hlídaného parkování.