sisinec123

Co se stane, když dostanu na vysvědčení „neklasifikováno“?

Zdravím, kvůli nemoci mám teď vysokou absenci a v jednom předmětu neklasifikováno. Mám pravdu, že v prvním pololetí to skoro nic není, ale kdybych neklasifikováno měla i v druhém, musela bych dělat opravky?

Nejlepší odpověď
annas

V prvním pololetí to, že nedostanete vysvědčení, ale jen výpis a budete skládat dodatečnou zkoušku.

" Nelze-li žáka hodnotit na konci prvního pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za první pololetí bylo provedeno nejpozději do konce června.

Není-li možné žáka hodnotit ani v náhradním termínu, žák se za první pololetí nehodnotí. Není-li žák hodnocen z povinného předmětu vyučovaného pouze v prvním pololetí ani v náhradním termínu, neprospěl."

--
Jak je to v druhém pololetí?

„Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. Do doby hodnocení navštěvuje žák nejbližší vyšší ročník. Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl.“

Další informace najdete v odkazu
http://info.e­du.cz/cs/node/34279