Rarassek

Co se stane, když doleju do autobateriie jenom čistou vodu?

Nejsem moc řidič a potřebuji dobít baterii, kde už není tekutina. Dam tam vodu. Nevadí to?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud tam není vůbec žádná tekutina, tak už je dolévání čehokoliv zbytečné.

Další odpovědi
gecco

Obvykle se dolévá destilovaná voda (kyselina se neodpařuje a nerozkládá), ale pokud je baterka ´suchá´, raději ji dej do servisu – bylo by vhodné po dolití změřit hustotu elektrolytu (a možná baterku i vyměnit).
😉

cukrar

Čistá voda, převařená, bez vodního kamene, jako nouzovka do staré baterky ano. Jinak ne.
Pochybuji, že to pomůže, když již je suchá baterka.

mosoj

Pokud je autobaterie v provozu a nevytekla na př. převrhnutím tak tam nic jiného než voda nepatří !!!
To je tak těžké koupit na benzince destilovanou vodu ? Nicméně pokud to doliješ vodou z kohoutku pouze tím mírně snížíš životnost, pokud nějakou ještě ten akumulátor má.

led

1 – Pokiaľ hladina kyseliny v batérii pokrýva vrch elektrolytov (tie kovové „rebrá“), stačí doliať destilovanú vodu, voda z vodovodu obsahuje rôzne prímesy a preto je nevhodná.
2 – Pokiaľ hladina kyseliny v batérii je nižšia než výška elektrolytov (nie sú utopené v kyseline) hrozí ich poškodenie, v takom prípade, ak nemáte destilovanú vodu, prevarte vodu a aspoň ich zakryte a v najbližšej možnej dobe dolejte destilovanou vodou. V prípade nízkej hladiny kyseliny navštívte autorizovaný servis, nechajte vyčistiť, alebo rovno kúpte si novú. Stará batérie bez vyčistenia už nebude mať plnú kapacitu.
3 – Keď meriate napätie na autobatérii, merajte ju pri záťaži, napríklad reflektorová autožiarovka pripojená na kontakty.

redy

Asi má svoje za sebou, já myslela, že tyto se již nevyráběj.
Jinak vodu? Ani náhodou…

jmhad

Na rozdíl od jiných zde chápu, že jako laik nevidíte tekutinu nad články baterie, takže „není prázdná“. Kdysi byla destilované voda spíše jen v lékárnách a tak se baterie dolívala i vodou / sifonem,převařenou vodou / z vodovodu, pokud ta nebyla moc „tvrdá“, tedy neobsahovala rozpuštěné minerály – zpravidla ze studní /u domku, ale i některé městské vodovody, které berou vodu ze studní – třeba okolí Č.Skalice/. Tvrdou vodu poznáte jednoduše – když si uvaříte čaj a na povrchu se objeví jakýsi povlak, který zůstává i na stěnách hrnečku, jde o tvrdou vodu

cochee

led: ne „elektrolytov,“ to je ta tekutina, ale „elektród“ ;)

led

Ďakujem, vedela som ,že niečo nie je v poriadku v texte, ale ako som v jednej odpovedi o zrakovom klame písala,

  • najťažšie sa opravuje vlastný text –

To nie je výhovorka, to je dlhoročná a overená skutočnosť :(