Panthe

Co se stane, když do keramického hrnečku s vodou umístím kovovou spirálu a dám to všechno k ohřevu do mikrovlnné trouby?

Nejlepší odpověď
gecco

Nestane se nic, rychlost ohřevu bude zachována.

Pokud bude spirála zcela ponořena, nestane se dohromady nic (pokud bude ohřev urychlen, pak jen nepatrně) – voda mikrovlny dílem odstíní a dílem kov ochladí.

Další odpovědi
lexx

Spirála začne jiskřit jako to ostatně kovové věci v mikrovlnné troubě dělají (případně jako CD)

Doplňuji:
Nepříliš ale chápu smysl takového počínání…topná spirála ? a jak připojíš kabel k sítí při zavřených dvířkách mikrovlnky ? jinak ohřev neproběhne…

Mapel

Nestane se nic, rychlost ohřevu bude zachována.

Zleží na síle sirály. Pokud bude z jemného drátku, tak se bude chovat jináč než ze silného drátu.
Doplňuji:
leex: autor otázky hovoří o kovové spirále a nikoliv o topné spirále. Kovová spirála má jinou konstrukci než topná spirála.

anonym

gecco – vážně se kov v ponořené vodě izoluje proti mikrovlnám?Věřím vám,ale zkoušet to asi nebudu…

gecco

No – nenazval bych to „izolací“ – ale voda elmg. záření odstíní/pohltí, takže jo…
😉

anonym

o.k. díky

gecco

Není zač…
😉