Co se stane, když dá jeden úřad jinému úřadu pokutu?

Podle mě nic, jen peníze procestují přes několik účtů a stejně skončí ve státním rozpočtu, odkud se zase přidělí pokutovanému úřadu. Neměl by se vymyslet nějaký jiný trest ?

Než pokutovat úřad, tak spíš selže jeho zaměstnanec než úřad jako takový, nebylo by lepší dát teda spíš srážku z platu tomu úředníkovi, aby bylo v rozpočtu víc peněz?

Nebo dát zaměstnanci, co chybu způsobil nějakou jinou práci, kde nezpůsobí škodu a ostudu úřadu?

vycházím z tohto http://www.li­dovky.cz/ln_do­mov.asp?c=A110801_­142622_ln_domov_a­pe

Pan ministr se zachoval celkem odpovědně, když uznal svojí vinu a chce s placením pomoci.

Odpovědi
led

Pokutovaný úrad prevedie pokutu na daný účet. O tú sumu musí v daný rok minúť menej zo svojho rozpočtu. Pokuta by sa mala zosobňovať konkrétnemu pracovníkovi, ktorý to zavinil. (ale pochybujem, že sa to robí).