štamgast

Co se stane když člověk co má bezlepkovou dietu ji poruší?

Doplňuji:
To snad není možný. Když jsem otázku psal tak jsem věděl že si lidi budou myslet že já mám bezlepkovou dietu. Já ji NEMÁM, jen mě tohle napadlo když o celiakii byla řeč v televizi.

Nejlepší odpověď
iceT

Řekla bych,že mu nebude dobře
http://celiac­.cz/default.as­px?article=10

Další odpovědi
arygnoc

no, navonok sa nestane nič.

celiakia je črevné ochorenie, ktorého prejavy navonok nie sú vidieť.
preto ani nie je nič vidno po porušení diéty – maximálne tak hnačky (průjem) – v žiadnom prípade zácpu.

lepok pôsobí u celiatika na sliznicu čreva deštruktívne (odstraňuje klky, „vyhladzuje ju“), preto každé porušenie diéty poškodzuje sliznicu čreva.
takže každé porušenie diéty môže byť posledné (k fatálnym zmenám môže prísť aj v rádu dní).

DIH

Podle toho proč ji máš.. Řekl bych že když si jednou za čas do něco kde je lepek tak se ti asi nic nestane, ale nemělo by se to přehánět. Většinou když jí porušíš tak napomůžeš tomu problému proč ji máš..

Nuk nuk

V ideálním případě mu bude „jenom“ špatně. V horším případě by to mohlo skončit hospitalizací nebo i hůře.

Krakis

Dostane lepanec… 🙂