ten který je

Co se stalo s radiací?

Dobrý den,chci se zeptat co se stalo s radiací po 65 letech v Hiroshimě a Nagasaki?Pokud vím tak radiace se drží několik tisíc let.To bylo provedeno rozsáhlé odmoření?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na tom, co způsobuje radioaktivní záření. době po kterou je určitý radioaktivní prvek radiační se říká poločas rozpadu.
Takže nyní dámjen příklad-není to určité:
Pokud najdeš například kostku uranu, je tam určité záření, ale třeba po 20 letech toto záření je menší a po dalších 20 letech žádné.

Další odpovědi
afro.minerva

Co by se s ní stávalo? Je tam pořád. Jenom se o tom přestalo mluvit. Např. v Rusku, kde bouchl reaktor se pořád rodí hodně poškozená zvířata i postižené děti. Ale asi už nikomu nestojí za to o tom dělat nějaký reportáže. Jenom jsem slyšela, že už umřel i ten poslední dělník, který tam po výbuchu dělal kryt na ten reaktor a navíc ten kryt už začíná dosluhovat a bude se muset udělat nový. Ale to očividně taky už nikoho nezajímá…

Jakub

Stačí se podívat sem a připočítat pár let navíc. Nic se nezměnilo.
http://www.cho­vancik.cz/wp-content/upload­s/2006/09/cer­nobyl-2006.pdf