SteimlX

Co se stalo s Operou?

Verze: 32.0.1948.69 – Opera je aktuální
Aktualizační kanál: Stable
Systém: Windows XP 32-bit

Všechno jí trvá dlouho(otevírání a pod) sekají se mi videa na youtube i kdekoliv jinde a to ať na plné obrazovce a nebo normálně, často mi spadne a flashové hry jak na FB tak jinde se sekají taky… -měl jsem Operu rád a teď musím používat ošklivou Mozillu… (Chrome má zabraný manželka, abyssme se nemuseli přehlašovat…)
Je nějaká verze Opery, která je stálejší na XP? už několik verzí je takto problémových.PS: PC je nově přeinstalován kompletně a problémy jsou stejné

Nejlepší odpověď
odik

Je to už nějakou dobu, co vývojáři předělali Operu na stejný základ jako používalo Chrome … od té doby mi už taky nevyhovuje … takže leda najít nějakou neaktualizovanou starou verzi nebo vybrat nový prohlížeč …

Další odpovědi
gecco

Jestli chceš, pošlu ti starou instalačku Opery – na XP funguje pořád a bez problému…
___
Bohužel/bohudík – SW se neustále vyvíjí a Opera v.32 už prostě na WinXP není vhodná…
😉

ivzez

Poslední „slušná“ vereze Opery je 12.17.
Používám ji pod Win XP dodnes.

ptáč

Každý nově otevřený panel zatěžuje procesor. I když ho zavřete. Pomáhá addons, doplněk OneTabs nebo něco podobného, pokud ho Opera poskytuje. Sloučí všechny otevřené panely do jednoho a prohlížeč běží rychleji.

bolak

Stáhni si CCleaner a vymaž paměť a všechno co se týká prohlížeče (Opery).

Nebo si můžete v Chrome založit 2 účty.
Případně je možnost založit 2 účty na Win a myslím že se ani nemusíš odhlašovat, ale že se mezi nimi dá normálně přepínat, což je otázka 1 kliknutí a 2 vteřin . (snad to funguje i v XP, mám nějakou dobu Win7 a už jsem na to nějak zapomněl :) jak to tam vlastně funguje)

ptáč

Taky používám starou verzi, je v pohodě. Ke stáhnutí jsou z jejich úložiště všechny verze. Portable je taky dobrá.

SteimlX

Děkuji Ivzez, hned vyzkouším a od Gecco si také ád vyzkouším, pls pošli verzi )

odik

Používat staré verze je ale bezpečnostní riziko.
Používat nějaká rozšíření třetích stran, aby opera fungovala tak jako dřív mi přijde dost nepraktické – to takhle budeme opravovat všechny její chyby i v budoucnu?

Prostě Opera bývala ten nejlepší prohlížeč, ale vydala se špatnou cestou a bude to už jen horší … škoda …