Moni27

Co se správně dává do šopského salátu? Cibule ne?

Nejlepší odpověď
Deli

Okurky, rajčata, papriky a balkánský sýr.

Cibule ne.

Další odpovědi
Berušinka

Já tam teda cibuli nedávám. Jen paprika, okurka, rajče a balkán – a pak dochucení.
Pochybuju, že většina lidí tam tu cibuli dává. Teda u nás v příbuzenstvu vůbec nikdo … ostatní nevím.

dědapetr

Šopský salát pravý

Salát šopský pravý recept

Ingredience:
paprika
rajčata
okurek salátový
olivy
balkánský sýr
olivový olej

Postup:
zeleninu nakrájíme do mísy na kousky
zalijeme jednou lžicí olivového oleje
posypeme rozmělněným balkánským sýrem
k tomu můžeme pojídat opečenou housku

http://know-how.okhelp.cz/in­dex.php?db=ze­lenina-jidla&post=sopsky-salat-pravy

hanulka11

já tedy cibuli ANO a to červenou pěkně na měsíčky nakrájet dá salátu výbornou chuť , ale tisíc lidí tisíc chutí

leonessa

Já myslím, že je to úplně jedno, co se tam nacpe :). Správný šopák má být jen s rajčaty, okurkou, paprikou a samozřejmě s balkánským sýrem. Ale já tam mám ráda třeba i cibuli, olivy a lední salát. Každý, ať si ho udělá podle svého gusta :)

led

recepty na šopsky šalát:
http://kimlo.szm­.com/salaty/so­syrom/sopsky.htm
cibuľa ano