MonkeyKing

Co se spíš učit – španělštinu nebo italštinu?

Jako samouk, trošku umím latinu – který jazyk je jednodušší a rychleji se naučí? Který se mi víc hodí v životě – filmy, písničky, cestování?

Odpovědi
Rokio

Podle mě je lepší španělština, protože italsky se mluví jenom v Itálii, ale španělsky se mluví mimo Španělska také v Mexiku a ve všech státech jižní Ameriky kromě Brazílie a Francouzské Guiney.

Španělština je ve zkratce druhý nejpoužívanější jazyk světa a je poměrně lehký na naučení (např. je lehčí než angličtina).

Italština je jenom jazyk Itálie.

ivzez

Vybírejte podle sebe, podle toho, co Vás více zajímá.

Španělsky se kromě Brazílie mluví v celé latinské Americe,
italsky se – pokud vím – domluvíte „jenom“ v Itálii.

Filmy, hudba → spíše se dostanete k italským.
Obchodní spolupráce → se mi také zdá spíše
s Itálií → ovšem, co bude za pár (desítek) let…

Tw!st

Kdybych musel vybrat z těhle dvou, tak asi španělštinu, tou se aspoň mluví i v Jižní Americe. Spíše bych ale doporučoval ruštinu, japonštinu nebo korejštinu.

Šidlo

keď na to máte nervy, tak francúzsky…aj do Kanady, niektorých častí afriky

príp. rumunsky…to vie málo ľudí a pre biznis je to zaujímavé

ak mienite za veľkú mláku, španielsky

ak vás neláka nič z toho, tak taliančinu