kapka

Co se spamem na mailu?

Jde mi o situaci, kdy mi přijde třeba deset stejných reklamních mailů za sebou. Proč se tak děje a co s tím? Je ještě nějaká jiná možnost, než to mazat jako spam? Tyhle zmnožené maily mažu jako spam, ale nepomáhá to, stále chodí. Není nějaká chyba na mailu na Seznamu, někdo mi tvrdil, že tam mám vir. Je to možné? A co s tím? http://i46.ti­nypic.com/2qsp0k7­.jpg

Nejlepší odpověď
bolak

Mazání jako spam je úplně naprt, to vím ze zkušenosti. Buď si jejich adresu přidej do blokovanejch, pokud ti z jedný adresy chodí víc mejlů…

nebo si vytvoř filtr, pokud všechny spamy něco spojuje, například nějaký slovo „sleva“, „půjčka“ a nastav si u takových mejlů akci „smaž“.

Taky si můžeš nastavit, aby se ti mazaly všechny emaily z adres, který nemáš v adresáři. Samozřejmě je dobrý si předtím všechny znýmý osoby do adresáře přidat, aby ses pak nedivila, že seš zničeho nic taková nechtěná :)

A jako poslední možnost můžeš kontaktovat seznamáckej support a říct jim, že ti pořád dokola choděj spamy a nejde to blokovat. Oni se tě zeptaj z kterejch adres, ty jim je nahlásíš a měli by jim zatnout tipec rovnou u nich.

Další odpovědi
beer

Pokud to máš takto v mail.schránce na Seznamu, je to záležitostí Seznamu, ne tvého PC.
Informoval bych podporu seznamu.

cochee

Je to marné, je to marné, je to marné.

Seznam podpora s tím neudělá nic, jednak neví jak a jednak jsou líní. Filtry by měly zabrat, ale ty filtry by měl implementovat mailserver a ne že si je bude dělat uživatel sám.
Taky už mi to leze krkem, mám u Seznamu tři schránky a je to u všech stejné. Takže jsem se rozhodl je zrušit a převést provoz na jiné mé schránky, ale zatím stále ještě má lenost překonává frustraci ze spamu 🙂

anonym

Já mám účet na Googlu a nic takového mi nechodí. Ale např. Atlas je v tom přeborník. Tam mi chodilo i 300 spamů denně.

ivzez

Já mám se Seznamem dobrou zkušenost v tom, že na rozdíl od Gmailu
opravdu maže to, jsem nastavila k mazání. (U Gmailu musím smazat ručně.)

Po přechodu Seznamu na nové rozhraní e-mailu přestaly
fungovat nastavené filtry.

Tak jsem všechny smazala a založila pouze jeden:
Smazat všechny e-maily od odesilatelů, které nemám v kontaktech.

Chce to napřed si projít seznam kontaktů
(Seznam mi do nich nacpal některé navíc – své a od svých partnerů),
promazat je a čas od času doplnit kontakt, od kterého si přeji e-maily dostávat.

Funguje to perfektně. Od nastavení mi nepřišel ani jeden spam.