Mirdas

Co se složenkama ?

Doma se mne hromadí zaplacené složenky od SIPO, mobilu, pojištění a další.
Existuje promlčecí doba, kdy již nelze zpětně upomínat platbu za tyto služby ?

Nejlepší odpověď
anonym

V dnešní exekuční době bych to archivoval 10 let.
Doplňuji:
klob1, to máš za tu digitalizaci.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/dokla­dy-co-muzete-vyhodit-a-co-radeji-ne-fcj-/bank.aspx?c=A060815­_145007_fi_osob­ni_fib

Další odpovědi
anonym

Nevím, jaká je promlčecí doba, ale já mám tyto složenky založené dva roky a pak je vyhazuji (teda zatopím s nimi).

Dochy

Pokud se nemýlím, pak promlčecí lhůty v současnosti jsou obvykle 3 a 10 let. Nepamatuji se, která se vztahuje na co…

klob1

Archiv do digitalizace. Nejlépe celý život, mohou nastat i pěkné paradoxy po letech, pak mohou i nastat někdy dost pěkné problémy. Nejlepší na to je Česká pojišťovna.

pusinka50

Archivuji 10 let. Jestli ti chodí i platby, které internetbankingem zaplatíš a poznamenáš si referenční číslo platby, aby se to dalo v bance dohledat, tak faktury schovávat nemusíš. Buďme v této době spíše opatrní, níkdy nevíme, jestli odněkud nevyleze nějaký nedoplatek a nedej Bože i exekutor. Těch pár šanonů s uloženými fakturami, i třeba za 10 let, nám za klid v duši snad stojí.