Achilles

Co se rozumí pod pojmem antika?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Antika označuje historické období v oblasti Středomoří, časově ohraničené jednak vznikem archaické řecké civilizace (8.–7. století př. n. l.), resp. prvními písemnými záznamy Homérovy poezie, a jednak počátkem středověku (od 6.–7. století), resp. rozpadem římské říše vyvolaným stěhováním národů. Antikou se tedy rozumí především historický vývoj starověkého Řecka a Říma. Její materiální kulturu studuje klasická archeologie. Na studiu ostatních jejích aspektů se podílí mnohé další vědy, jako je historie nebo filosofie

podle netu

Další odpovědi
annas

Antika se netýká středověku, ale starověku.

Nejjednodušší definice: Období řecké a římské kultury od 8. st. p. l. cca do 5. st. n. l. (do rozpadu říše Západořímské).

Nykki

Řecko římská etapa středověku.
Doplňuji:
Jop,pardon sem se kekla je to starověk…

annas

Antika se netýká středověku, ale starověku. Je to období řecké a římské kultury od 8. st. p. l. do 5. st. n. l.