sesednizkola

Co se pro cloveka meni, kdyz mu reknou, ze ma cukrovku 2. typu?

Musi si pichat do prstu tu vec n mereni? Musi pit dia pivo? Da se to vysportovat v mladem veku?

Nejlepší odpověď
Drap

U každého je to jinak. Může posoudit jedině lékař. Také mám cukrovku druhého typu. Užívám jeden prášek za den a omezil jsem cukry.

Další odpovědi
mosoj

Je to individuální.
Jíst máš tak aby jsi držel-a hladinu glukózy v normálu.
Je to o dávce léků a množství přijatých přímých a nepřímých sacharidů ( lékař doporučí denní příjem sacharidů). Sacharidy nejsou jenom cukr, ale třeba i rohlík nebo chleba. Všechno co obsahuje škrob.
Pojem tabletka nic neříká. Rozhodující je množství účinné látky, nejčastěji metforminu. Jsou tabletky o různém obsahu !

Nejvíc vypovídající o úrovni diabetu je hodnota glukózy ráno na lačno a potom hodnota glykovaného hemoglobinu , která řekne lékaři jak dodržuješ tyto pravidla a dietu několik týdnů nazpět od náběru krve. Takže dodržovat dietu jenom týden před kontrolou je marné, lékař pozná že dieta není dodržována nebo se diabetes zhoršil.
Jak máš jíst, se naučíš nejlépe selfmonitorigem – to je to tvoje píchání do prstu.

klapalfr

Jak už tu někdo psal, je to individuální. Nicméně podle toho, co vím, tak cukrovka se v dnešní době dá poměrně úspěšně léčit. Nedávno jsem narazil na jeden zajímavý článek, kde právě její léčbu popisují. Tady je: https://www.bi­omag.cz/diabe­tes-cukrovka/