Kerynka

Co se přesně vyrábělo v kovárně ?

Nejlepší odpověď
anonym

Podkovy,mříže do oken,brány do dvorů,krbové kleště,ploty,zá­bradlí,svícny.

Další odpovědi
led

Všetky železné nástroje – aj z iného kovu pokiaľ nešlo o šperk

Jikra

Skoro všechno z kovu ne jen podkovy.
Kováři uměli kdysi vyrobit prakticky veškeré nářadí, nástroje i nádobí z kujných materiálů které lidé potřebovali k životu a které si dnes koupíme v železářství+jed­noduché zemědělské stroje jako pluhy atd. včetně bodných a sečných zbraní a v neposlední řadě fungovali
jako ranhojiči a zubaři.

SinceX

Co vím, tak podkovy byli nejčastější produkcí kováren.

michael69

Dříve byly častěji železné věcí kované než dnes.A to růčo fůčo. Dokonce i hřebíky.Kované věci byly i takové věci jako panty,zámky,obruče a části náboje loukoťových kol u žebřiňáků a kočárů,uchycení ojů u kočárů,odpružení kočárů,kliky,brány i brány k vláčení zoraného pole,harky(pluhy)za koně,samozřejmě podkovy atd.Veškerá pásovina byla spojována kovanými nýty.Šrouby přišly až později.Uvědomte si prosím také,že sváření obloukem,autogen atd. neexistovaly.