1vlasta1

Co se pouziva v anglickém jazyce k zakončení dopisu?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat když někomu píší postu nebo něco a chci tam napsat „tvůj Vlasta“ tak tam bude your Vlasta nebo thy Vlasta? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

Ani jedno z toho, namísto českého „Tvůj“ používají slovo „love“. Komu to přijde moc důvěrné, může použít i „Yours“, ovšem s tím -s na konci. Že to nesedí gramaticky, neřešte – je to zkrátka rozlučná fráze.

Další odpovědi
lexx

v obchodní korespondenci best regards nebo kind regards

Reezo

Já osobně bych řekl, že your Vlasta je blbost. Spíš to zní jako kdyby tě daná osoba vlastnila. Záleží dost komu to píšeš a jak to píšeš. Pokud je to osoba blízká, tak můžeš napsat třeba with love nebo see you soon atd…

1vlasta1

A když bych na konci chtěl mít tedy své jméno tak bych to musel udělat bez ničeho prostě jen Vlasta.

quentos

ale ne, ten Vlasta se pak přece napíše za tu rozlučnou frázi: „Yours, Vlasta“ či „Love, Vlasta“ (opět připomínám, že je to fráze, takže gramatika jde v tomto případě stranou)