Co se posuzuje při udílení oscaru, zlatého globu ? Proč dostávají ocenění jen filmy na které bych nikdy nekoukal?

Nejlepší odpověď
Drap

Asi proto, že nejsi v té komisi co filmy vybírá.

Další odpovědi
led

To, že vy by jste „nikdy nekoukal“, neznamená, že film je zlý a nezaujímavý. Oskarom nie sú oceňované len filmy, ale i herci, hudobní skladatelia, režiséri, scénografi, rôzni umelecko-technickí tvorcovia a podobne. Posudzuje sa umelecký výkon a jeho presvedčivosť, nápaditosť a ojedinelosť.
Vyberá sa z americkej národnej sekcii a v sekcii zahraničných filmov nominovaných v jednotlivých národných kinematografiách. Tých adeptov je veľa, postupne prechádzajú selekciou až sa „vylosuje“ víťaz.
Je to prestížna cena, ktorá zaväzuje svojho držiteľa k vyššej umeleckej kvalite, prirodzene ho aj zaraďuje do vyššej „honorárovej“ triedy.

iceT

Námět,scénář,re­žie,hudba,výko­ny herců a mnoho jiného se posuzuje.
Zdaleka ne všechny filmy oceněné Oskarem stojí zato vidět,ale když už se do toho člověk pustí,tak si aspoň trochu užije.
By mě vážně zajímalo,jaké filmy bys nominoval ty…