Fu* Cky

Co se pěstuje v podzolech?? Ve vyšších a nižších? Potřebovala bych to i přímo rozdělit do těch vyšších obl. a nižších.dk

Nejlepší odpověď
hanulka11

zadej si to do vyhledavače je tam spousta článků a jistě si tam vybereš ,co potřebuješ

Další odpovědi
venkovan

Na podzolech (ne v podzolech) se především pěstuje les a udržují louky. Orná půda ve své podstatě už nemá charakter podzolu, spodní bohatší vrstva byla orbou promísena s horní chudší, ze které jsou živiny vyplaveny do hlubšího horizontu. Ale ve své podstatě to budou na živiny chudší orné plochy.
Jsou lokality, kdy na určitých podzolech skoro nic neroste, jen nějaká tráva či byliny.
Nicméně je to tak široká oblast, že skutečně na dobrou a kvalitní odpověď je třeba vše prostudovat.