annas

Co se označuje jako inteligentní budova? Jde o nový pojem?

Proč?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Inteligentní dům je takový dům, který zajišťuje optimální vnitřní prostředí pro komfort osob prostřednictvím stavební konstrukce, techniky prostředí, řídicích systémů, služeb a managementu. Je efektivní ekonomicky, energeticky i z hlediska působení na vnější prostředí a umožňuje víceúčelové použití a rekonfigurace. Inteligentní budova reaguje na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz. Často se také používají termíny jako „digitální domácnost“, „digitální dům“ nebo „chytrý dům“.
Srdcem inteligentního domu je centrální systém, který díky potřebné centrální infrastruktuře a jednotlivých aktivních prvků pomáhá automatizovat provoz domu. Ovládání a řízení celého systému je velmi jednoduché a intuitivní. Inteligentní dům se samozřejmě také stará o zabezpečení domácnosti a poskytuje vám kdykoliv a kdekoliv přehled o jejím aktuálním stavu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­teligentn%C3%AD_d%C­5%AFm

Další odpovědi
anonym

Tohle jsem se dočetla,ale tenhle název jsem tady četla poprvé.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/1143-inteligentni-budova-i

kapka

Nejinteligentnější obydlí je stejně mongolská jurta. Prakticky kulatá, přenosná, dobře izolovaná i větratelná. A hezká v krajině. 🙂

annas

Asi ano. Přiznávám, že jsem nevěděla, že i budovy mohou být inteligentní.