Michal Kole

Co se na vojně pod slangovým výrazem „buzerplac“ myslelo ?

Nejlepší odpověď
Dados

Dle mým informací buzerplac znamenalo místo, kde probíhal nástup jednotky a rozcvička a jak asi vznikl je celkem jasné. Stačí se podívat např.: na Černé barony :)

Další odpovědi
isteron

Konali sa tam nácviky poradovej prípravy, nástupy pri poplachoch, slávnostné prehliadky a rôzne akcie, kde sa vojsku nadávalo, patrične vyhrážalo a vyšetrovalo. Tieto plochy boli aj v koncetračných a zajateckých táboroch.
Vyšia úroveň bola, keď boli vybetónované alebo vyasfaltované. Nižšia úroveň bola s patričnými mlákami, ľadom, blatom a prachom. Vtedy to bola súčasť výcvikového a disciplinárneho procesu

sevos

Buzerplac je buzerák ty civile.

briketka10

prostor před ubikacema a tam se řvalo na vojáky
jednotkó POZÓR – pohov – ROZCHOD, oni na něm
běhali dokola, cvičili apod.

nimbus4

V Dobřanech vysvětlí, Ty duševně nemocné individuum.