Toppe

Co se může udělat, když se domluví práce na černo… třeba i za 50000… a pak není zaplaceno?

Vystavují se tomuto riziku všechny pouliční prostitutky?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud se zaměstnanec rozhodne pomáhat zaměstnavateli
při podvádění, nemůže se divit, že zaměstnavatel následně
podvede i jeho (je to mnohem lehčí, než „ošidit“ stát).

Zpravidla se nedá dělat nic. Zaměstnanec sice má nárok na mzdu,
ale v případě práce na černo často nemá jak svůj nárok prokázat…

Prostitutka není zaměstnanec, tak jde o vztah se zákazníkem…

Další odpovědi
Lamalam

Pouliční prostitutky mají manažera zvaného pasák. On by případnou dlužnou platbu z dlužníka slušně přednesenou žádostí rychle vymohl.

klumprt

Podvod je to jako každý jiný. Pracovník byl uveden v omyl, že dostane zaplaceno, a někdo jiný se tím omylem obohatil. Já v tom nevidím problém a dá se to docela normálně oznámit na policii. Ovšem s tím, že důkazní nouze je holt asi větší, než kdyby existovala písemná smlouva o dílo a k tomu ještě to může mít neblahé následky i pro poškozeného – černého pracovníka. Ovšem to si musí každý rozmyslet sám, jestli ju to za to stojí.