Co se může stát, pokud se nebudu řídit příbalovým letákem u antikoncepce při vynechání 1. pilulky ve 3. týdnu?

Pilulku jsem sice již užila, ale moc se mi nehodí pokračovat dál v užívání bez pauzy... Případně kolika pilulkami je třeba dál navázat, aby byla zachována účinnost antikoncepce?
Doplňuji:
Jde o to, že mám užít vynechanout pilulku a pokračovat v užívání i nadále, to znamená bez té 7 denní pauzy... proto se ptám, o kolik je tedy nutné užít pilulek víc, aby byla stále zachována ochrana?

Odpovědi:

Asi nerozumím, co vlastně (ne)chceš - ..."moc se mi nehodí pokračovat dál v užívání bez pauzy"...
Každopádně svůj postup konzultuj s gynekologem (závisí i na druhu HA), tomu snad své přání vysvětlíš pochopitelněji.
;-)
Doplňuji:
Já to zkusím utřídit (pokud se spletu, oprav mne v Diskusi).
- vynechala jsi jednu tabletku na začátku třetího týdne
- tu ´vynechanou´ už jsi snědla (vzala sis dvě v jeden den a nebo jsi prostě den vynechala - to je skoro jedno)
- chceš pauzu na menzes
___
OK - prostě dober platíčko a skonči, dopřej si pauzu (menzes), žádné další tabletky z dalšího měsíce nepřidávej.
Každá nepravidelnost (delší, než cca 12 hodin) v braní HA zvyšuje riziko možného otěhotnění, ale zpětně s tím nic nenaděláš (další tabletkou to nedoženeš).
Další měsíční dávku HA začni brát jako obvykle (po skončení menstruování).
___
Toto platí pro takovou HA, která obsahuje v každé tabletce stejnou dávku účinné látky - pokud máš nějakou ´specialitku´ (např. sekvenční HA), platit to nemusi - netuším, co bereš. Nejsi-li si jista, konzultuj to se svým doktorem.
OK?
;-)

Zlatý

Pokud se nebudeš řídit příbalovým letákem neonemocníš, ale výrobce za spolehlivost neručí ;-)
Doplňuji:
I tabletky, které 'můžeš' podle rad jiných vynechat, k něčemu jsou a třeba právě tobě se to nemusí vyplatit !

Stříbrný

Zásadně doporučuji se řídit příbalovým letákem!
K čemu je brát HA, je-li Vám jedno,
jestli selže pro neodpovědný přístup?

Zlatý

Já jsem jednou vynechal a potom jsem spadl ze schodů. Rada na úrovni mowli.
Konzultuj s gynekologem !! no s kým asi , že.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Cippi: Vážně trochu nechápu dotaz. Vypadá to, že kvůli jednomu zapomenutí chceš místo pauzy brát pilulky dál. Netuším co bereš, ale mám za to, že tím "pokračovat v užívání nadále" autor letáku myslel, že máš pokračovat v předepsaném užívání jakobys na žádnou pilulku nezapomněla. (tj. pokud měla být pauza, tak bude pauza) - autor netuší, žes zapomněla třeba zrovna poslední...
Ale jistě to nevím, přečti si ten leták pořádně.

anonym

Mosoji - zaráží mne, že´s tazatelce neporadil lépe - když jsi tak jasně věděl, na co se ptá...
Fakt mne tím rejpáním bavíš...
LOL

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.