Skatty

Co se musí udělat aby kniha vyšla??

Stojí něco výdej knihy? Potřebuji ilustrace? Kolik min. stránek? Můžou být stránky tzv. z jedné strany? Je nějaká věková hranice, podle které nesmí vydávat knihu např.člověk co nemá 18 let? Co musím celkově udělat?

Nejlepší odpověď
led

V prvom rade treba knihu napísať.
na otázky:
1 – ano a nie málo záleží od množstva, papiera, tlače…, Platí autor, sponzor, vydavateľ…
2 – ilustrácie nie sú povinné, záleží od samotného obsahu
3 – počet stránok musí byť dostatočný na obsah knihy
4 – nebýva zvykon jednostranná tlač, ale ak to má súvislosť s obsahom, prečo nie?
5 – vek autora nie je dôležitý, vydavateľ musí byť spôsobilý na právne úkony – to znamená musí byť dospelý
6 – napísať a zaujať

Další odpovědi
huxa

V podstatě nic, jediné, co musíš udělat je najít nakladatelství, které ti to vydá a dá ti peníze za všechny práva ke knize

Orange

Můžeš si klidně na vlastní „náklady“ vydat e-knihu..

samuray

můžeš si ji vydat sám: http://www.dsl­.cz/clanek/1674-vydejte-si-vlastni-knihu-za-dvacet-minut-a-zdarma

led

V prvom rade treba knihu napísať.
na otázky:
1 – ano a nie málo záleží od množstva, papiera, tlače…, Platí autor, sponzor, vydavateľ…
2 – ilustrácie nie sú povinné, záleží od samotného obsahu
3 – počet stránok musí byť dostatočný na obsah knihy
4 – nebýva zvykon jednostranná tlač, ale ak to má súvislosť s obsahom, prečo nie?
5 – vek autora nie je dôležitý, vydavateľ musí byť spôsobilý na právne úkony – to znamená musí byť dospelý
6 – napísať a zaujať

led

omylom som dala do diskusie, ale nevadí,
aspoň môžte trhať, škrtať, prepisovať či gumovať, ako pri naozajstnom písaní… :)