Nedo

Co se mi může stát, když jsem si v krátké době po sobě vzal Paralen a Panadol?

Nejlepší odpověď
briketka10

běž spát, možná ti bude jen trochu špatně..
Doplňuji:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/medici­na/clanky-studie/davkovani-paracetamolu-paralenu-panadolu-pri-lecbe-bolesti-a-horecky

Další odpovědi
Kamionacka09

Paralen nebo panadol u obojiho se muzou zapit dve tablety a leciva latka je tam myslim stejna a jestli si mel od kazdyho jen jednu tabletu tak by to nemelo vadit vubec.

anonym

A proč to děláš, veškeré prášky jsou chemie s vedlejším účinkem. Pokud možno nebrat nebo jen vzít polovinu prášku. Tělo si nezvykne a účinek je stejný.

Pájo

Jak už píše >Kamionacka09< nemělo by se ti nic stát.

PARALEN 500 (účinná látka Paracetamol 500 mg)
Jednotlivé a maximální denní dávky dle věku a hmotnosti Nepřekračujte doporučené dávkování.

Věk:
Děti 6–12 let

  • Hmotnost: 21–25 kg

Jednotlivá dávka: 1/2–1 tableta PARALEN 500 (250–500 mg paracetamolu)
Max. denní dávka: 3 tablety PARALEN 500 (1,5 g paracetamolu)

  • Hmotnost: 26–40 kg

Max. denní dávka: 4 tablety PARALEN 500 (2 g paracetamolu)

Věk:
Mladiství 12–15 let

  • Hmotnost: 40–50 kg

Jednotlivá dávka: 1 tableta PARALEN 500 (500 mg paracetamolu)
Max. denní dávka: 6 tablet PARALEN 500 (3 g paracetamolu)

Věk:
Mladiství nad 15 let a dospělí

  • Hmotnost: 40–50 kg <= 50 kg

Jednotlivá dávka: 1 tableta PARALEN 500 (500 mg paracetamolu)
Max. denní dávka: 8 tablet PARALEN 500 (4 g paracetamolu)

  • Hmotnost: > 50 kg

Jednotlivá dávka: 1–2 tablety PARALEN 500 (500–1000 mg paracetamolu)
Max. denní dávka: 8 tablet PARALEN 500 (4 g paracetamolu)

Tablety Paralen 500 se užívají při jídle, užití před jídlem zvýší rychlost nástupu účinku, tablety je možné půlit nebo drtit, zapijí se douškem tekutiny.

Pokud nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte tablety nepřetržitě déle než 1 týden.

PANADOL (účinná látka Paracetamol 500 mg)
Dospělí (včetně starších osob) a mladiství od 15 let: 1–2 tablety dle potřeby až 4× denně. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34–60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Jednotlivé dávky opakujte nejdříve po 4 hodinách. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. Tuto dávku neužívejte déle než 5 dní. Při dlouhodobém užívání by dávka za 24 hodin neměla překročit 2,5 g paracetamolu (tj 5 tablet Panadolu).

Mladiství 12–15 let: 1 tabletu v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávejte více než 6 tablet za 24 hodin.

Děti 6–12 let: 250–500 mg paracetamolu (1/2 až 1 tabletu). Jednotlivá dávka je 1/2 tablety pro děti o hmotnosti 21–32 kg, 1 tableta pro děti s hmotností od 33 kg. Jednotlivé dávky podávejte v časovém odstupu nejméně 4–6 v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin.

Maximální denní dávka při hmotnosti 21–24 kg je 1,25 g (2 1/2 tablety), maximální denní dávka při hmotnosti 25–32 kg je 1,5 g (3 tablety), při hmotnosti 33–40 kg je maximální denní dávka 2 g (4 tablety). Tablety se zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Pokud nedojde do 3 dnů ke snížení horečky a do 5 dnů k ústupu bolesti nebo se naopak obtíže zhorší, vyskytnou se nové příznaky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě s lékařem. Tento lék užívejte bez porady s lékařem nejdéle 7 dnů, u dětí 3 dny.
Během léčby nepijte alkoholické nápoje.
Doplňuji:
Špatně ti jistě nebylo.

bubukaa

Budě ti možná špatně

rplov

nic, pokud jsi dospělý s normální tělesnou hmotností a nebudeš na to pít alkohol