Co se má dělat, když na lodi vypukne požár?

Skákat přes palubu asi ne

Nejlepší odpověď
quentos

že by rychle potopit loď, aby se uhasila? :{DD>

Další odpovědi
Mili @

No blízko u břehu doplavat na souš, na širém moři se nechat sežrat žralokem – co jiného!!!

Terryle

Hlavně nenechat se strhnout panikou a snažit se uklidnit i lidi ve svém okolí. A poslouchat pokyny posádky – takže pokud je požár menší, pomáhat hasit, případně uvolnit prostor těm, kdo hasí. A pokud je to horší, inteligentně a beze spěchu jít k záchranným člunům (jsou na každý lodi a měly by stačit pro všecky).
Předpokládám, že na lodích jsou nějaké bezpečnostní pokyny pro evakuaci v případě, že se něco takového začne dít. Takže si to na začátku plavby najdtěte a můžete být klidnější :)

Skákat přes palubu je blbost, maximálně vás vtáhne a rozšrotuje šroub. To bych viděla jako poslední variantu v největší nouzi. Když už na to dojde, chytnout se nějakého kusu plovoucího kusu trosek a pokud možno mít s sebou něco svítícího… plus záchrannou vestu, samozřejmě. Ale ve vodě se obecně moc dlouho nevydrží – buď vás sežerou žraloci, nebo se podchladíte.

led

Hneď sa prihlásiť do rýchlokurzu: Plávanie so žralokmi