Skeptik

Co se lidem líbí na filmu Vykoupení z věznice Shawshank?

Na střední škole nám to pouštěli v hodině literatury a nudil jsem se u toho tak, že jsem se raději učil biologii (a to jsem ji zrovna nemusel).
Doplňuji:
A co je tedy krom emočního obsahu a hereckých autorit na tomto filmu lepší než třeba na přírodovědných nebo historických dokumentech?

Nejlepší odpověď
iceT

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara – za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk.

Možná,že by neškodilo se na film podívat znova a v klidu.Možná,že bys pochopil,o co v tomto filmu jde.U mě to funguje.

Další odpovědi
Ar

http://www.csfd­.cz/film/2294-vykoupeni-z-veznice-shawshank/ :)

led

Je to príbeh z prostredia, kde sa človek nerád dostane, pohľad na Zlo i Dobre v ich drsnej realite a o Nezlomnej snahe prežiť. dobre podaný príbeh.
Na druhej strane po pozretí si človek vydýchne a je rád že to nemusí byť práve jeho príbeh. A to ľudí láka, pozerať, nebyť priamym účastníkom a napriek tomu ich prežívať.
Na prírodovedeckých, či historických dokumentoch vidíte drsnú realitu, zbavenú práve tých emócií.
PS.
Ak vo filme zviera uloví zviera – je to realita, ale ak človek uloví človeka (aj vo filme) je to aj pre vás tragédia.

anonym

Ty jo to je supr, jak se to vlastně dělá..... ctrl…+.....v, hmmm, a teď dáme ctrl…+cStrach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara – za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk. (oficiální text distributora), jejda to je krása.

Kohut57

Domníval bych se, že zrovna tento film se bude líbit skoro každému. A to i náročnému diváku, který vnimá více plánů, i prostšímu, který jde po akčnosti. Je to kvalitní a přitom i komerčně úspěšný film. Z mého pohledu bych hledal chybu v sobě, ne ve filmu.
Doplňuji:
Také jsem studentům na střední pouštěl špičkové klubové filmy. I já jsem viděl, jak se bohužel mnozí nudí. Nová doba-divní lidé, co naděláš?

BANAN93

mě se ten film líbil – asi by ses musel vžít do situace že jsi na 15 let uvězněn (neprávem) za vraždu manželky a to jsi skvělej člověk a snášíš bojuješ s útrapami a zkorumpovaným vdením věznice (a při tom všem si ještě vybuduješ respekt a obdiv spoluvězňů)

Doplňuji:
a to tě ta zavražděná manželka ještě podváděla a ve vězení už to párkrát vypadá že vysvitla naděje a pak zjistíš, že tě odejít nikdy nenechají s tím co víš

Damiana

Každému se líbí něco jiného. Já například nepochopím, co má někdo na sportu v televizi – že na něj vydrží doma koukat hodiny, místo aby ho třeba dělal. Ale proti gustu…
Vykoupení miluji. Je to nádherný, psychologicky dokonale zpracovaný film, o síle a rozdílnosti lidských povah, o moci, emocích, inteligenci a odhodlání. Když jsem ho viděla prvně, dívala jsem se kvůli Timovi – přece jen – film z věznice, skoro celý odehrávající se na stejném místě – to mě moc na první pohled nezaujalo… Jenže… Má to spád, nikde nic nedrhne, příběh běží dramaticky dopředu, vždy ve správnou chvíli se objeví vyhrocená situace (např. Bruceův konec), …
Shawshank se mi líbí, bez debaty. Zkus ho zkouknout ještě jednou, v klidu, vnímej ten příběh, možná tě to „vezme“. A možná taky ne…

sevos

U tohoto filmu nelze se nudit.

Natty*

To se těžko vysvětluje, zvlášť někomu, koho film výslovně nudil… Každý zkrátka nemusí všechno..

Kohut57

Skeptiku, zkus napsat, který film se ti líbí. S filmem je to jako s knihou. Řekni co čteš a já ti řeknu jakým jsi člověkem. A vynech dokumenty.

Skeptik

Apropos, zajímalo by mě, proč sem kopíruješ perex k filmu z ČSFD.

Skeptik

Krom toho nechápu proč bych se měl dívat na něco, co mě nebaví.