Avatar uživatele
Skeptik

Co se lidem líbí na filmu Vykoupení z věznice Shawshank?

Na střední škole nám to pouštěli v hodině literatury a nudil jsem se u toho tak, že jsem se raději učil biologii (a to jsem ji zrovna nemusel).
Doplňuji:
A co je tedy krom emočního obsahu a hereckých autorit na tomto filmu lepší než třeba na přírodovědných nebo historických dokumentech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aramah, iceT před 4182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara – za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk.

Možná,že by neškodilo se na film podívat znova a v klidu.Možná,že bys pochopil,o co v tomto filmu jde.U mě to funguje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

http://www.csfd­.cz/film/2294-vykoupeni-z-veznice-shawshank/ :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Je to príbeh z prostredia, kde sa človek nerád dostane, pohľad na Zlo i Dobre v ich drsnej realite a o Nezlomnej snahe prežiť. dobre podaný príbeh.
Na druhej strane po pozretí si človek vydýchne a je rád že to nemusí byť práve jeho príbeh. A to ľudí láka, pozerať, nebyť priamym účastníkom a napriek tomu ich prežívať.
Na prírodovedeckých, či historických dokumentoch vidíte drsnú realitu, zbavenú práve tých emócií.
PS.
Ak vo filme zviera uloví zviera – je to realita, ale ak človek uloví človeka (aj vo filme) je to aj pre vás tragédia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ty jo to je supr, jak se to vlastně dělá..... ctrl…+.....v, hmmm, a teď dáme ctrl…+cStrach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara – za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk. (oficiální text distributora), jejda to je krása.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Domníval bych se, že zrovna tento film se bude líbit skoro každému. A to i náročnému diváku, který vnimá více plánů, i prostšímu, který jde po akčnosti. Je to kvalitní a přitom i komerčně úspěšný film. Z mého pohledu bych hledal chybu v sobě, ne ve filmu.
Doplňuji:
Také jsem studentům na střední pouštěl špičkové klubové filmy. I já jsem viděl, jak se bohužel mnozí nudí. Nová doba-divní lidé, co naděláš?

Upravil/a: Kohut57

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

mě se ten film líbil – asi by ses musel vžít do situace že jsi na 15 let uvězněn (neprávem) za vraždu manželky a to jsi skvělej člověk a snášíš bojuješ s útrapami a zkorumpovaným vdením věznice (a při tom všem si ještě vybuduješ respekt a obdiv spoluvězňů)

Doplňuji:
a to tě ta zavražděná manželka ještě podváděla a ve vězení už to párkrát vypadá že vysvitla naděje a pak zjistíš, že tě odejít nikdy nenechají s tím co víš

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Každému se líbí něco jiného. Já například nepochopím, co má někdo na sportu v televizi – že na něj vydrží doma koukat hodiny, místo aby ho třeba dělal. Ale proti gustu…
Vykoupení miluji. Je to nádherný, psychologicky dokonale zpracovaný film, o síle a rozdílnosti lidských povah, o moci, emocích, inteligenci a odhodlání. Když jsem ho viděla prvně, dívala jsem se kvůli Timovi – přece jen – film z věznice, skoro celý odehrávající se na stejném místě – to mě moc na první pohled nezaujalo… Jenže… Má to spád, nikde nic nedrhne, příběh běží dramaticky dopředu, vždy ve správnou chvíli se objeví vyhrocená situace (např. Bruceův konec), …
Shawshank se mi líbí, bez debaty. Zkus ho zkouknout ještě jednou, v klidu, vnímej ten příběh, možná tě to „vezme“. A možná taky ne…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

U tohoto filmu nelze se nudit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Natty*

To se těžko vysvětluje, zvlášť někomu, koho film výslovně nudil… Každý zkrátka nemusí všechno..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kohut57

Skeptiku, zkus napsat, který film se ti líbí. S filmem je to jako s knihou. Řekni co čteš a já ti řeknu jakým jsi člověkem. A vynech dokumenty.

před 4182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Skeptik

Apropos, zajímalo by mě, proč sem kopíruješ perex k filmu z ČSFD.

před 4182 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Skeptik

Krom toho nechápu proč bych se měl dívat na něco, co mě nebaví.

před 4182 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek