Hakunamatata

Co se dnes dá považovat za „živou vodu“? Co si pod tím představíte?

Něco, co se dá dnes sehnat ci vytvořit, prostě aplikovat v dnešní době.

Odpovědi
marci1

Pod pojmem „živá voda“ si představím „křišťálově čistou vodu“.

To jsem já

V některých jazycích (původní výraz z francouzštiny – l´eau de vie) se výraz živá voda používá pro určitý druh alkoholu, nejčastěji pro různé pálenky.

autacek

Tzv. živou a mrtvou vodu jsme kdysi doma vyráběli elektrolýzou a mělo to léčivé a i jiné schopnosti… Co si pamatuju tak výroba probíhala v obyčejném plastovém kbelíku ve kterém byl keramický květináč s tou ucpanou spodní dírkou, do toho byla zavedena anoda a katoda.

Blíže i principu třeba zde:
http://www.kpu­fo.cz/oblasti/o­so/patrov/c_zmv­.htm

ponovotny

Aplikovat na co? Určitě najdeš spoustu případů, kdy bude někdo něco nazývat něco živou vodou. Dle mého názoru je nejvíc živou vodou to co se obecně označuje jako obyčejná studená voda. Když se touto budeš každé ráno sprchovat, zjistíš o čem hovořím.

mosoj

Vybaví se mně dětství a pohádky. Dnes je ale těch pohádek víc. Hlavně pro dospělé.

nonnel

Každá voda, které se napiješ a neumřeš a která tě osvěží, je pro mě živá. Bohužel se v dnešní době dost rychle vytrácí.