lukas.zmizik

Co se dělo kdysi v televizi, když běžel pořad – tzv. přestávka?

např. někdo chtěl vyměnit kazetu a nemohl ji najít?
Doplňuji:
monoskop nemyslím… bežel v televizi třeba košík s koťatama a pod ním nápis „přestávka“ …trvalo to třeba minutu

Nejlepší odpověď
anonym

Uklidňující hudba a koťata.A kazetu? Spíš kotouč…A přestávka byl občas nejlepší pořad..:D

Další odpovědi
tom004

V těch dobách,se většina pořadů vysílala živě (přímý přenos). Proto bylo nutné před dalším pokračováním provést změnu scény,např. přestavět světla,kamery,mi­krofony,kulisy ap. Aby na obrazovce nebylo zrnění,nebo monoskop,zařazovala se třeba ta koťata. Podobně to fungovalo i v kinech při výměně uhlíků v promítačkách.Tam se používalo promítání diapozitivů a uvaděčky prodávali nanuky. 🙂

anonym

Byla tam hravá koťátka! Co minutu,i několik desítek minut!

mojitek

http://www.you­tube.com/watch?v=srVZZnE­s__8

tak asi tak 😉

Mapel

To co se děje teď. O přestávce běžela reklama. Pokud myslíš mezi koncem a začátkem vysílání běžel monoskop pro nastavení televizí, co se využívalo při opravách.
Doplňuji:
V současné době žádný film nezačíná a nekončí jak mají, ale jsou posouvány reklamou. Dříve tomu tak nebylo a bylo potřebnou mezeru nějak zaplnit.

lukas.zmizik

ale co se týče reklam, tak to má svůj účel, že filmy začínají později, protože podle časopisu film začne v 18.00, tak si to zapnu a ejhle, ony jsou tam reklamy… a to se někomu zrovna hodí…dříve ale komerční televize nebyly