Co se dělalo ty 2 roky na vojně ? Leželo se 2 roky v zákopě se samopalem a dělalo se ratatatata?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mistře. Když se narukovalo na vojnu tak jsi šel na dva – tři měsíce do tzv. přijímače.
Když jsem si odpoledne po tzv. zaměstnání sušil výstroj, tak když uschly kanady a opasek tak byly bílé od soli. Přesto za tuto fyzickou průpravu děkuji. Myslím si že to bylo z těch činností nejvíc smysluplné a s největším přínosem.
Přesto jsi byl první rok zobák a mazáci tě válet nenechali ani v osobním volnu.
Silně to dnešním hochům chybí.
Jinak jsem byl jako mechanik letadla a dělal jsem práci jako vojáci z povolání + vojenská příprava s poplachy a pořadovou přípravou případně výjezdy do terénu. Klidně třeba v noci a ráno normálně do tzv zaměstnání.
Takže ne ratatata ale rachota.

Další odpovědi
fcoop

Byla to strašná pakárna.Buzerace ze všech stran,mazácká vojna,ztracené 2 roky.
To je jedna pravda.
Druhá,důležitá – chlapeček víceméně dospěl,nic jiného mu nezbývalo.
Dnes to mají hoši lehčí,vojna už není,výsledky jsou všude kolem nás.

Drap

Že by se leželo, to tak pravda nebyla. I když to nebylo zrovna nejpříjemnější strávit dva roky na vojně, tak hodně lidí se tam naučilo i spoustu důležitých věcí.

led

Už neplatí staré:
vojak leží, alebo beží a keď nebeží, tak sa zakopáva?

tom004

Ono také záleželo na tom,kdo,kde sloužil.Byl jsem na letišti,naprostá pohoda.Trochu dlouhá služba,hlavně druhý rok dost nuda,ale šlo to.

MrGandy

Dnešní mládež to vidí jako 2 letou ulejvárnu a dělají si z vojny srandu.

lexx

z dnešního pohledu vidím tzv.vojnu jako prosté vykořisťování, sloužit, pracovat měsíc za 120 (tehdejších) Kčs, od rána do večera…no já byl AVKVŠ a za jednu pecku na epoletách bylo tuším +30 Kčs, ale stejně, cena práce popravdě legrační, nemyslíte ? proto chtějí vojenští páni obnovit brannou povinnost – kde by sehnali tak levnou pracovní sílu ? oni ti komanči, uměli, věděli své