kkkkmmm

Co se dělá za práci potom co je člověk letuška?

Vždyť člověk nemůže být letuška celý život-nevíte čím se živí padesátileté bývalé letušky?

Nejlepší odpověď
led

Je to to isté ako s profesionálnymi športovcami.
Záleží od ďalšej kvalifikácie letušky, stewarda. Týka sa to totiž aj mužov.
Mnohé si zvyšujú kvalifikáciu pre prácu v leteckej spoločnosti, napríklad: vedú kurzy pre letušky, ekonomiku, administrativu, sociálnu prácu, právo, prácu pre styk s cetujúcimi (napríklad pri prepážke). Mnohé od letectva odídu úplne, buď na plný materský úväzok, alebo na inú „civilnú prácu“. To sú tie, čo myslia do budúcnosti.
A tie, čo nemyslia dopredu? ak nemajú šťastie, rozmnožujú rady pred úradmi práce.

Další odpovědi
Drap

Čímkoli co si najdou. Třeba správcovou veřejného WC.

Tizh19

letušky musí dobře znát jazyky, takže třeba překlady knih, pořádat jazykové kurzy atd.

Nuk nuk

Tak pokud letuška nějak výrazně nepřibere (váha dle BMI je u letušek zásadnější než věk) nebo nezoškliví, může teoreticky dělat letušku i po padesátce. Pokud musí z nějakého důvodu toto povolání opustit, má celkem výhodu ve znalosti jazyků a určitého způsobu vystupování. Tkaže čím se která z nich konkrétně živí, netuším, žádnou neznám, ale má jisté šance např. v recepcích apod.

Emefej

Může dělat co chce, ale nedělej si o tom povolání přehnané iluze. Většinu času během letu pracuje jako servírka. A padesátnice nemusí nutně být bývalé, např. v Bulgaria Air je většina palubního personálu právě v tomto věku (nebo alespoň tak vypadají).

kablik

letušky se většinou vdají za piloty, nejlépe přímo za kapitány a tím mají budoucnost na stará kolena zajištěnou…

led

Pomer slobodných pilotov k slobodným letuškám tomu veľmi nenasvedčuje. :)
Práca lietajúceho personálu nemá vždy istú budúcnosť. Jediné, čo je isté, je pravidelná kontrola zdravotných a fyzických dispozícií s rizikom ukončenia aktívnej činnosti.

led

Letušiek poznám dosť a mám ich aj v rodine, takže moje tunajšie informácie, nielen táto, vychádzajú priamo od nich.