Co se dělá z peněz za pokuty? Kam ty peníze jdou? Kdo je pak utrácí? Je nějaký přehled pokut na netu?

Odpovědi
atriplex

Pokuta je příjmem státního rozpočtu nebo obce. To podle toho, kdo pokutu uděluje. Utrácí je tedy ten, kdo je vybral – stát nebo obec. Peníze se „přisypou“ k jiným vybraným penězům, třeba daním. Kolik se vybralo na pokutách se nejlépe zjistí dotazem na příslušném obecním ůřadu nebo ministerstvu financí.