postcd

Co se dělá s vyjetým olejem?

Dobrý den, čtu že v souvislosti s dieselovými motory se mění olejový filtr a olej cca každý 15 tisíc km aby se udržel dobrý stav motoru. Proto mě zajímá co dělají servisy s takovými kvanty oleje, komu to dávají a co se s tím děje?

Odpovědi
mosoj

Já mám dva benziny a také olej měním každý rok, ale co děje s olejem mě vůbec nezajímá. Já jsem rád že ho ode mně ve sběrném dvoře někdo zadarmo vezme.
Když jsem ještě topil uhlím tak jsem ho vylil do uhlí a spálil.

gepik

Některé servisy mají kamna na olej, jiné ho prodávají těm, co olejem v kotlech topí.

honza19hk

dá se sním topit. Já s ním v dílně normálně topim,jenže na to musí být kamna,nejde to nalejt do normálních.Jinak se dá použít třeba na mazání ocelových lan. Pravidelně si ode mne olej bere jeden vlekař co s tím maže lana lyžařských vleků.

elektrikář

V Benzině se vyjeté oleje předestilují, a přidávají do nafty pro motory.Nebo jako přísada do mazací vazelíny. Někde se spalují v kotlech na mazut.

cukrar

postcd,
..mě zajímá co dělají servisy s takovými kvanty oleje, komu to dávají a co se s tím děje…

servis ho předá oprávněné firmě na likvidaci nebezpečného odpadu. Firma ho dál zpracovávává a přeprodává. Něco k topení, k recyklaci a podobně. Přesná procenta nevím.

Malé servisy si s ním topí, pak se prodádá u ostatním co potřebují v dílně topit vyjetým olejem.
Jen kdyby bylo více vyjetého oleje bez dokladu.

postcd

Znamená to tedy asi tvorbu skleníkových plynů (oxid uhličitý) při spalování? vz film „Domov“