Bronzový

Co se dělá s vyjetým olejem?

Dobrý den, čtu že v souvislosti s dieselovými motory se mění olejový filtr a olej cca každý 15 tisíc km aby se udržel dobrý stav motoru. Proto mě zajímá co dělají servisy s takovými kvanty oleje, komu to dávají a co se s tím děje?

Odpovědi:

Zlatý

Já mám dva benziny a také olej měním každý rok, ale co děje s olejem mě vůbec nezajímá. Já jsem rád že ho ode mně ve sběrném dvoře někdo zadarmo vezme.
Když jsem ještě topil uhlím tak jsem ho vylil do uhlí a spálil.

Bronzový

Některé servisy mají kamna na olej, jiné ho prodávají těm, co olejem v kotlech topí.

Stříbrný

dá se sním topit. Já s ním v dílně normálně topim,jenže na to musí být kamna,nejde to nalejt do normálních.Jinak se dá použít třeba na mazání ocelových lan. Pravidelně si ode mne olej bere jeden vlekař co s tím maže lana lyžařských vleků.

Stříbrný

V Benzině se vyjeté oleje předestilují, a přidávají do nafty pro motory.Nebo jako přísada do mazací vazelíny. Někde se spalují v kotlech na mazut.

Stříbrný

postcd,
..mě zajímá co dělají servisy s takovými kvanty oleje, komu to dávají a co se s tím děje...

servis ho předá oprávněné firmě na likvidaci nebezpečného odpadu. Firma ho dál zpracovávává a přeprodává. Něco k topení, k recyklaci a podobně. Přesná procenta nevím.

Malé servisy si s ním topí, pak se prodádá u ostatním co potřebují v dílně topit vyjetým olejem.
Jen kdyby bylo více vyjetého oleje bez dokladu.

Diskuze k otázce

Bronzový

postcd

Znamená to tedy asi tvorbu skleníkových plynů (oxid uhličitý) při spalování? vz film "Domov"

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.