Co se dělá na talentových zkouškách na ZUŠ?

Ahoj, chtěla bych jít na talentové zkoušky na ZUŠ hudební obor(je mi 14),nevíte někdo co se na nich bude dělat a co je potřeba umět? Nemám ani nikoho známého kdo by tam byl a mohl mi to říct. Vůbec nevím na co se mám připravit? Nevíte někdo? Nepotřebuji vědět vše, jen takové ty hlavní informace co se tam asi tak dělá, děkuji moc, pokud mi to někdo napíše! :)

Odpovědi
Renatka196

Ahoj ;)
Já si myslím, že zpěv a asi tě budou zkoušet na hudební nástroj, pokud hrajes ;) (záleží na jaký jdeš obor )

zebra8

Dostat se na ZuŠ je jednoduché, na talentové zkoušky vyžadují jen mít hudební sluch a znát pár písniček, které jim tam můžeš zazpívat.

ivzez

Na někdejších LŠU se u hudebních oborů zkoušel

  1. hudební sluch
  • zazpívat zahraný tón,
  • zazpívat prostřední tón z akordu (prostřední ze tří tónů)
  • zazpívat jednoduchou předehranou melodii
  • někdy/někde chtěli od předehraného tónu vytvořit (zazpívat) interval
  1. smysl pro rytmus

učitel postupně vytleská několik typů rytmu, zkoušený vytleská po něm

  1. podle oboru mohou chtít i něco dalšího

Dramatický obor:
báseň, monolog, jazykolamy, někdy herecká etuda
někde chtěli přemet, kotoul, most, …

Na výtvarný obor snad stačilo přinést nějaké obrázky nakreslené nebo namalované různými technikami (nejsem si úplně jista).

—–—
Průběh zkoušky se dnes určitě bude lišit, ale základní požadavky
(hudební sluch, rytmus, výslovnost, pohybové nadání…) se asi moc nemění.