Nikuuš

Co se dělá na 13.leté prohlídce?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Měření výšky, tlaku, vážení, zrak, doktorce sdělíš případné alergie, trvající omezení (tělocvik aj.), možná se bude ptát i na logopedické vady, pokud jsi při poslední prohlídce nějaké měla. Mimo to se zeptá na první menstruaci, pokud ano, tak jak dlouho je máš a jestli je menstruace pravidelná.

Aspoň tak to probíhalo u mě. Pochybuju, že se za tu chvilku něco výrazně změnilo.

Další odpovědi
IK

„…Jejich obsahem má být i rozhovor s rodičem zaměřený na nová anamnestická fakta, včetně cílených dotazů směřujících k včasnému odhalení celiakie a jiných nemocí a stavů, které se v počátku projevují nejasnými příznaky, vyloučení známek týrání, zanedbávání a zneužívání dítěte, počátků různých závislostí a rizikového chování dítěte, poučení o zdravém životním stylu včetně úrazové prevence.
Lékař při prohlídce vždy zkontroluje očkování dítěte, dítě zváží a změří a posoudí jeho růst. Samozřejmě provede kompletní vyšetření, včetně pohybového aparátu, kůže, lymfatických uzlin, štítné žlázy, dále vyšetření moče, krevního tlaku a pulzu, vyšetření zraku, sluchu, řeči a hlasu. Zkontroluje také dutinu ústní a stav chrupu, popřípadě doporučí stomatologické vyšetření.
Při prohlídce od 13 let mají děti dostat poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejícím se sexuálním životem, včetně poučení o chráněném sexu.“

Zdroj: http://www.fo­rumzdravi.cz/cla­nek-395-preventivni-prohlidky-deti

Klariska

Vše co se dělá na těch předtím …