LADIS

Co se děje ve vašem těle když vypijete vodu s křídou ?

Ahoj, chtěl bych vědět, co se děje v našem těle když vypijete obyčejnou bílou křídu rozpuštěnou ve vodě. Proč je nám pak špatně a zvacíme?? A má to nějaké vedlejší účinky ?? Díky

Nejlepší odpověď
fcoop

Zítra je škola,co?

Těžko říct. Křída bude silně zásaditá, takže ti rozhodí pH žaludku. To by nějaké potíže způsobit mělo. (Net)

Radši nevolnost předstírat,než si udělat ze žaludku mrzáčka.

Další odpovědi
anonym

Křída je téměř čistý vápenec – takže v žaludku zreaguje s kyselinou chlorovodíkovou – přitom se vyvíjí oxid uhličitý – takže pokud máš po požití křídy nausea (příp. zvracíš), může to být ´nafouknutím´ žaludku…
___
Přiznám se, že jsem – zřejmě, nikdy křídy nesnědl dost, abych zvracel…
😉