Co se deje s elektrinou , kterou spotrebujeme ? " Vraci " se zase do elektraren , nebo je navzdy fuc?? 🙂-iv

Doplňuji:
Beer , bojim s eto napsat … ale … sranda to nebyla. ! ☹ jestli on do me v detstvi neuhodil blesk ! 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Elektřina, kterou spotřebujeme je spotřebována, tudíž není kam a co vracet, je navždy našimi spotřebiči pryč, tudíž v p…i, ano – navždy fuč )))
To byla sranda ???
Doplňuji:
Stejně nevěřím, neboť chytrá holka, odpovídající na vše možné i nemožné, se nemůže přece ptát, jestli se již SPOTŘEBOVANÁ elektřina někam vrací.. Ale OK, v poho.. ))

Další odpovědi
anonym

Otázka je až úsměvně naivní, ale na rozdíl od beer věřím, že byla položena upřímně, neboť k moudrosti, jíž -iv- setrvale na těchto stránkách projevuje, patří i bezelstnost a nezáludnost jejích otázek.
Kdoví, zda povědomě nechtěla otázku formulovat „Co se děje s elektřinou, kterou nespotřebujeme?“
Doplňuji:
V návaznosti na čerstvý příspěvek v diskuzi, jíž málokdo čte, připojuji dovětek.
Ta druhá varianta otázky by měla logické vyústění ve zbytku otázky o vracení do elektrárny.

Pavel V.

Je převedena na práci, kterou vykonají třeba domácí spotřebiče ;)

mosoj

Zákon o zachování hmoty a energie i u nás ještě funguje. I když se někdy zdá že ne. I peníze se někdy přemění na kapříky.

quentos

ona kdyby se zase „vracela“ (bylo by to hezké…), neřešili bychom, že už nám pomalu, ale jistě dochází uhlí, ropa a další fosilní zdroje…

Deli

  • iv-, zkrátka je to jako s jídlem. Spotřebujeme-li ho, nevrátí se do lednice, ale promění se v něco jiného… 🙂

tom004

Není fuč.Promění se třeba,ve vynikající pečenou kachničku,knedlík,a zelí,nebo způsobí,že si ráno oblečeme voňavé prádlo,atd.,at­d.Potom dobře naladěni odejdeme do práce,vytvoříme nějaký produkt,který zase potěší někoho jiného,a takhle si prvotní,promněněná „elektřina“,žije svůj „život“,a pokračuje dál. 🙂

led

Nebojte sa, nevracia sa, lebo sa spotrebovala a vy ste ju zaplatila.
Ale podľa zákona o zachovaní hmoty a energie (citujem wikipédiu):
„…energie se může měnit z jednoho druhu na jiný, nelze ji vytvořit ani zničit, v uzavřené soustavě však její celkové množství zůstává stejné. Proto součet velikosti práce, které těleso nebo pole vykoná, a vydaného tepla se rovná úbytku jeho energie, která se přemění v jinou formu.“
Takže ako vidíte, nič sa nestratilo, len sa premenilo v niečo iné…(elektráreň je spokojná, peniažky dostala a iné ju nezaujíma)

Michal Kole

Energie se pouze přeměňuje na jiné formy.

Např. tepelná energii ve spalovacím motoru (při nesprávně fyzikálním názvu výbuch , dojde k expanzi – rozpínání se plynu, který stalčí píst dolů) na mechnickou – otáčí se nápravou (zjednodušeně řečeno, ona tam je ještě převodovka a další mechanismy).

Nebo tepelnou energii na elektrickou (termočlánek)

Elektrickou lze přeměnit na tepelnou (v odporovém drátu ve vařiči), mechanickou (elektromotor), světelnou (žárovka, zářivka, LED dioda), v akustickou (reproduktor, sluchátko), …

Světelnou energii (denní světlo) zpět na elektrickou (solární panely).

hanulka11

to by bylo fajn ,by jsme ji nemuseli platit, kdyby kolovala

arygnoc

jako elektřina je fuč, promění s ev něco jiného, třeba v teplo.

anonym

Dr. Axl , dekuji… :-O , ale i tak vas musim zklamat , protoze otazku jsem opravdu chtela napsat tak , jak jsem ji napsala. ☹ Ja nemam ani zadne vedomi , natoz podvedomi. ☹
Ja mam jen strach , aby jste me nezacli vsichni podezirat , ze jsem Vivatisova mamina !! 🙂

  • iv-