Retko

Co se deje po prepnuti do režimu spanku?

tady spise upresnim otazku. Kdyz dam sleep na notebooku a za par minut to nahodim, tak je to porad rychle, vsechno se rychle otevira apod.
Ale kdyz to treba necham pres noc, tak rano je to takovy zpomalenejsi, musim vice pockat, az to cele nabehne.

Nevite proc?

Ja myslel ze se to jen ponecha v RAM a jen se to udrzuje pri malem proudu. Ale ze by se tam jeste neco delo… To mi neleze na mozek.

Umi to nekdo vysvetlit?
Doplňuji:
Kenyrtsi neodpovedel jsi na moji otazku. Ptam se proc je to ten start za nekolik hodin pomalejsi. Nemyslim jen start, ale proste rozchozeni programu. Vsechno nejak pomalu reaguje. Kdyz to vsak zapnu treba hned co jsem vesel do usporneho rezimu, tak je to rychle.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Při aktivaci této funkce se zastaví pevný disk, zhasne LCD panel a všechny součásti včetně procesoru přejdou do úsporného režimu s minimální spotřebou (abych byl přesnější, většina součástí se vypne úplně). Jediné, co zůstane běžet, je paměť RAM. Ta se zpomalí a běží jen v takzvaném udržovacím režimu, aby se z ní nevytratila data a zároveň neměla velkou spotřebu.
Dříve však musel všechno řešit notebook samotný bez jakékoli pomoci operačního systému. Mělo to však i své výhody. Dnes trvá u některých notebooků přechod do režimu spánku i 10 sekund, tenkrát byl okamžitý (stejně jako probuzení). To je mimochodem ukázka, že ne všechno se nám s moderními technologiemi zrychluje. Dnes se provádí přes „usnutím“ ještě řada úkonů. Vyprázdní se buffer disku a obvolají se všechny aplikace a ovladače, jestli souhlasí. Standardně je ještě nastaveno, že se má počítač uzamknout – pokud chcete trochu usínání a probouzení zrychlit, tuto funkci je možné vypnout ve vlastnostech napájení.
Doplňuji:
pokud chcete trochu usínání a probouzení zrychlit, tuto funkci je možné vypnout ve vlastnostech napájení.
tak já neodpovídám na otázku a vy zase nečtete,toto je to proč se to pomalu probouzí!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!