panenka

Co se dá udělat s knedle.

Dobrý večer dnes jsem dělala svíčkovou a k tomu koupila 2 knedle a protože mi dost knedle ještě zbylo můžete mi prosím poradit nějaký dobrý recept co z ní udělat ?děkuji moc.
Doplňuji:
Děkuji vám za Recept knedlíky s vejci rodince jsem to ted udělala k večeři a moc jím to chutnalo

Nejlepší odpověď
BEAES

Já ze zbylého knedlíku dělám knedlík s vajíčky. Možná to znáte, nakrájíte ji na kostičky, do křupava osmažíte na oleji, přidáte dle uvážení několik vajíček a mícháte. Mám to ráda se salátem, či kompotem.
Také je možnost ji nakrájet na plátky, dát do mikrotéňáku a zmrazit, bude se určitě někdy hodit.

Další odpovědi
kropitko

Jednou z naprosté zoufalosti jsem je připravila jako zemlbábu..neboli žemlovku,kupodivu se to dalo zbaštit.

mojitek

priklanim se ke knedlikum s vajicky-je to moc dobry

skorcovaz

Četla jsem, že se dají potřít borůvkovými povidly, posypat skořicovým cukrem a úplně na závěr šla šlehačka. Recept nesl název Z nouze ctnost.. :)

elektrikář

Já je opékám jen na tuku, a okmínuji, Nebo můžete stvořit jinou omáčku. Cibulka , jíška
lečo rotvařit.Hořticová omáčka k jíšce s cibulkou hořtici masox pepř. Nebo přidat masox kmín pepř jalovec nové koření bobkový list a červené víno.Provařit, vše se dá použít z vařeným hovězím.Křenová omáčka, rajská,Pokud máte domácí hovězí vývar z kostí a zeleniny, je to lepší.
Doplňuji:
Také lze udělat povilovou omáčku z rybízových nebo švestkových povidel a trochou škrobu to dělávala naše babi.

ReHu

Já taky. Knedlíky s vajíčkem nebo zmrazit.

zdeny

Dají se usmažit i jako řízek v trojobalu . Zní to divně stejně jako jiné rady ale není to špatné 🙂

anonym

Ano stalo se že mě byly nabídnuty takové knedlíky. Marmeláda, cukr, tvaroh a houskový knedlík a máslo. Ale dost mě nadchla ta jednoduchost ve vaření. Protože to bylo stejně moc dobré.