Michal Kole

Co se dá dělat v zahraničí, když mě ukradnou doklady a nemám vůbec nic jak se prokázat svojí totožnost?

Na webu ministerstva zahraničních věcí jsem četl, jít na místní policii, tam si nechat vystavit potvrzení o okradení, pak jít na český konzulát´, kde mi vystaví náhradní doklad pro cestu do České republiky.

K vystavení náhradního dokladu, je ale potřeba průkaz totožnosti.

Co dělat, když nemám vůbec nic, jen holé ruce. Tuto radu jsem nikde nenašel.

Nejlepší odpověď
anonym

Ále Michale, kam se zase ubírají tvé fantazie a fabulace?
Vždyť nemáš ani ženu (viz předchozí, již útrpně smáznutá otázka) , ani dítě (viz následná, účelově duplicitní, viz zdroj) a dokonce ani prachy na nějaké cestování.
Ovšem ve tvém případě máš unikátní šanci, byť bys měl holé ruce, podle tvých mokrých plavek tě poznají na celém světě, protože figuruješ už ve všech policejních databázích.
P.S. Jinak to funguje stejně, jako když zadrží černého pasažéra bez dokladů, tj. uvedeš své nacionále, datum narození, r.č. apod. a orgány si tě už identifikují.
Obavy, že by zrovna osobnost tvého formátu vypadla se státního sytému evidence, rozhodně nejsou na místě.
Dokonce máš oproti běžným smrtelníkům ještě tu výhodu, žes duplicitně evidován i ve struktuře zdravotní a sociální péče.
(Loni uvedl jeden britský bulvární list noticku o tobě, coby neblahém reliktu v postkomunis­tických zemích v sousedství článku o kontroverzních klecových lůžkách v PL ČR).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delat-v-zahranici-kdyz-mi-ukradnou-moje-doklady-i-meho-ditete-a-manzelka-se-mnou-neni-aby-potvrdila-mou-totoznost

Další odpovědi
ratava

K vystavení náhradního dokladu je potřeba průkaz totožnosti, nebo prohlášení hodnověrné osoby, že jste to skutečně vy, např. rod.příslušníka a pod…

zdroj.
http://www.me­sec.cz/clanky/co-delat-pri-ztrate-dokladu-v-zahranici/

http://www.va­siporadci.cz/clan­ky/detail/co-delat-kdyz-v-zahranici-ztratite-cestovni-doklady

arygnoc

sadnúť na bobek a spustiť:
Otčenáš …