rastakefir

Co se dá dělat s vlhkým bytem? Byt je zatuchlý,okna se rosí a dělá se na nich plíseň,pomůže nějaký odvlhčovač nebo něco?

jedná se o nájemní byt,takže žádné stavební úpravy:(

Nejlepší odpověď
dědapetr

V tom případě se obraťte na pronajímatele ať problém řeší a nebo snížení nájmu.

Další odpovědi
Tlusttoch

Najít, odkud se tam voda bere, pokud smrdí, mohla by byt vadna kanalizace, ale i spodní voda. Je toho moc a chce to opravdu specialistu, který řekne " Voda se bere odtud a zabráníme jí takto". Jinak můžeš hledat donekonečna bude tě to třeba i zbytečně stát tisíce Kč.

Katusa

Na vlhkost (vzdušnou) pomáhá docela dobře přípravek ceresit, je to taková krabička, do které se dají speciální tablety, které potom vlhkost pohlcují. 2 ks stojí kolem 180 Kč, jedna vydrží asi 3 týdny (podle míry vlhkosti). Dají se koupit v supermarketech (určitě baumax, jinde asi taky, ale já je vždy kupuji tam). Trošku to pomůže, ale příčiny samozřejmě zůstanou dále…Taky bych pořádně větrala (pokud to jde, přes den i no nechávat otevřené okno alespoň na ventilačku)

tuCZek

U nás to dělaly okna.
Vyměnili jsme za plastová a je klid.
Ale nevím co poradit do nájemního bytu,snad jen konzultovat to s pronajímatelem.

mosoj

Jedná se zřejmě o starý dům, který má neizolované zdi.
Příčinu jednoduše neodstraníte a tak opravdu nějaké prostředky na snižování vlhkosti ze vzduchu. Třeba ten Ceresit, ale trvale. Navíc jedena tableta na celý byt stačit nebude, takže do každé místnosti jednu. Lze snížit relativní vlhkost o 5 – 10 %. Podle velikosti místnosti.
Dále více větrat a udržovat vyšší teplotu. Vše bohužel v dnešní době nákladné.

Všechny ostatní metody na odstranění vlhkosti ze zdi znamenají stavební zásah.

Největší blbost jakou jsem slyšel je, že vlhkost odstranily plastová okna. Opak je pravdou. Ale je to důsledek dobrého těsnění oken a tím pádem vlastně menšího větrání.

Ivetka303

Měli jsme stejný problém – děs. Půjčili jsme si takový ten veliký vysoušeč a měli to zaplé pořád. Asi týden. Teď je vlhkost lepší, ale je to také tím, že je venku teplo. V zimě to bude zase horší. Je potřeba hodně větrat! My máme problém s izolací, takže až se toto vyřeší, už to bude OK. Je možné, že je stejný problém i na vaší straně

savana

Jedině „pračku“ na vhkost a požadovat snížení nájmu…

venkovan

Větrat. Pokud je dobrá izolace od země, tedy do bytu neprosakuje zemní vlhkost, bývá to častotím, že okna dobře těsní a byt není provětráván.
Vysoušeče nejsou zas tal levná záležitost.. Denně schroupnou pře 1kW a ro po měsíci provozu je znát.
Ale ve své podstatě radit na dálku bez lepších podporbnějších informací je jen střílení do prázdna.