Avatar uživatele
Šidlo

Čo sa dá stihnúť za 26 rokov?

vidím, že sa tu strhla bitka generácie x a y…a navyše, dosť sa mi nepáčia odpovede niektorých užívateľov, ktorí mnohé témy zásadne otáčajú na plač za ,,starými dobrými časmi" kedy mal každý povinne prácu, rožky a mlieko…dokonca aj invalidi , celiatici a alergici na mlieko

takže, uznávam, nie je normálne, že 20 ročný nevie opucovať zemiaky

ale tiež nie je normálne že sa 50 ročný za toľké roky nevie naučiť žiť v novom režime, voliť ľudí, ktorí mu budú za jeho dane život uľahčovať, nie ničiť a že využije slobodu maximálne vo svoj prospech, dosiahne šťastie legálne a poctivou prácou, lebo o tom demokracia má byť

ja ešte nemám 26, ale mám skončenú výšku, ktorá mi umožní cca 20 povolaní, domáce práce celkom ovládam (vrátane niektorých záhradných prác a chovu dom.zvierat) a teraz sa učím tri jazyky…zadarmo a legálne…stačil google a pokročilá angličtina…ale chleba či kura upečiem aj bez googlu, lebo receptov si pamätám cca 40 (na margo ,,mladí nič nevedia naspamäť")…takže, čo ste sa za posledných 26 rokov naučili pre život v slobode vy, stredný vek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3048 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Je vidět, že jsi ještě myšlenkově nevyrostl ani ze základní školy.

Vyštudoval jsi, no a co . Takových je.
Až něco vytvoříš, ozvi se.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Naučil jsem se to, že poctivou prací ještě nikdo nezbohatl.
Když byla revoluce, tak nám říkali, že když budeš lépe pracovat, více dostaneš.Tento režim mi právě ukázal pravý opak.I když se ve firmě přetrhnu, TAK VÍCE NIKDY NEDOSTANU.
A na druhou stranu.Firmy Tě vyždímají a pak jako starého, nepotřebného tě vykopnou.Oni tě potřebují když jsi zdravý a děláš pro ně 12tky a o víkendech.Jakmile onemocníš, tak už o tebe nemají zájem.A toto není jen o mně, ale poznala to celá naše generace.Jak je jinak možné, že v minulém zaměstnání propouštěli všechny lidi na 55 let věku a mladé tam nechávali?
Zrovna tak, jak mně vypravoval kamarád.Jemu se podařilo sehnat práci v tomto věku, ale za 10000 tisíc.Po půl roce tam přišel mladý (30 let) a on dostal o 3 tisíce víc.Když se ptal jak je to možné, bylo mu odpovězeno:„Ale vy jdete za pár let do důchodu, tak více nepotřebujete.On je mladý, tudíž pro naši firmu perspektivní, tak musel dostat víc.“
A přitom toho umí ještě míně než kamarád.
Tak toto mně tento režim naučil.Neumět nic a být mladý a dostanu větší výplatu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

něco jsem se za tu dobu naučil. postavil jsem téměř svépomocí jeden dům, zrekonstruoval dva byty a jednu 120metrovou půdu na podkrovní byt, získal jsem zkušenosti v logistice, umím si opravit auto, některé domácí spotřebiče, umím uvařit z české kuchyně téměř všechno. kdyby mi bratři Slováci nedrželi ve vojenské uniformě tak dlouho a tak dychtivě, tak jsem to i někam dotáhl.

musím přitakat lahnymu. poctivou prací moc lidí nezbohatlo.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Evidentně mezi ty nešťastníky, co nic praktického neumí nepatříš a to je dobře. Možná debata neměla být takto generalizována na celou dnešní mladou generaci. Faktem ale je, pro praktický život je čím dál míň vybavena a spoléhá se třeba na placené služby těch šikovnějších…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Variť homára zaživa vo vriacej vode, treba…

https://www.stre­am.cz/menudomu/669623-jak-uvarit-ziveho-humra

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Já jsem do 26 let stihla vystudovat, porodit dítě a počít druhé.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Když jsem tak déle přemýšlel. Tak do svých 26 let jsem pořídil vyučit se, oženit se, rodinný dům na vesnici, 2 děti (třetí až po třicítce) a v pětařiceti mít nové ČESKÉ auto A TO VŠE UŽ BEZ DLUHŮ.
Dokážeš to taky, bydlet ve svém a NEMÍT DLUHYVE SVÝCH PĚTATŘICETI LETECH?

před 3048 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Já ano. Dluhy nemám (alespoň o nich nevím), bydlím ve svém, jenom to ČESKÉ auto nemám, musím jezdit v německé šunce.

před 3048 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek