Co s Win XP Home?

V servisu mi nainstalovali WinXP Home, na bednu mi přilepily štítek. Servis zanikl a já bych chtěl tento softwar dát do jiného PC jak to udělat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Legálně nijak.
Nelegálně zcela normálně. Vyndej HDD a dej jej do jiného PC. Nebo nainstaluj do jiného PC win a opiš licenční kód z bedny starého.

Další odpovědi:

Bronzový

napadá mě naklonovat hdd do jiného hdd (vygoogli to - google.cz) a pak přelepit tel lic. štítek na nový pc, takový postup ale možná nebude legální

Stříbrný

Legálně nijak a nelegálně by musela být dost velká náhoda, aby vše klaplo a jiný počítač s původním harddiskem bezproblémově běžel. Jednak záleží na metodě aktivace těchto OEM WinXP (je jich více) a vůbec - jsou to OEM Windows? Nepíšeš. Druhá věc je, že tato konkrétní instalace obsahuje aktivní ovladače k původnímu hardwaru a to může zproblematizovat ba až znemožnit běh na hardwaru odlišném (tj. toho nového PC).

Diskuze k otázce

rklomoz

Moc se omlouvám, ale nevyjádřil jsem se přesně. A vlastně jde o instalaci do notebooku. A taky nevím zda jde o OEM, jak to poznám?

Stříbrný

cochee

Stiskni kombinaci kláves Win+Break, objeví se ti informační okno viz http://www.homeandlearn.co.uk/… (samozřejmě s částečně odlišným obsahem) a tam najdeš číslo - na obrázku je to to, co je pod "user." Obsahuje-li toto číslo i písmena OEM, jde o OEM distribuci.

Pokud chápu správně, jedná se o stolní PC a z něj chceš přestěhovat disk do notebooku? V podstatě vyloučeno. Ve stolních počítačích se užívají veliké disky (myslím veliké svými rozměry), které se ti do noťasu prostě a jednoduše nevejdou.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.