rajsa

Co s vodovodní baterií, strašně těžko jde přepínat na sprchu. Je to systém-vytahnout a pootočit. Dík za radu.

Nejlepší odpověď
cochee

Jó, vodní kámen, to je prevít, ten vám rozbil pračku ;) Demontovat, rozmontovat, odstranit vodní kámen.

Další odpovědi
led

Je to systém, kde pôsobí tlak vody, prechádzajúcej cez prepínací ventil. Ak ste sa niekedy pokúšali prehradiť – presmerovať potôčik, tak toto je vlastne to isté.
Počas pustenej vody neprepínajte – musíte prekonávať tlak vody.
Najpr nastavte polohu prepínača, podržte a pustite vodu, tlak vody to už potom v tej správnej polohe udrží. Nerobte nič nasilu, môžte takto poškodiť ventil.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/led-diky-ale-nejde-ani-nastavit-ta-poloha-skoro-s-tim-nejde-hnout-no-to-sama-nezvladnu-musim-nekoho-na-to-sehnat
podľa môjho návodu to nefunguje :(
chyba bude správna u kolegov -vodný kameň-, nie je to teda chyba obsluhy

zzzzz

Taky se nám to stalo, prostříkali jsme to Brefem na vodní kámen a ten krom kamene vyžral i těsnění. Těsnění jsme vyměnili a už to tak 2 roky bez problému funguje.

honza19hk

zavři vodu vezmi hasák odšroubuj to ,rozdělej ji (je rozebíratelná) a vyčisti ji.
Nebo kup novou (pozor na rozteče přírub-trubek !! ) a namontuj novou.
podle mě to budejen zanesené vodním kamenem nebo jinými nešistotami.

kablik

neostýchej se, buď si sežen nato chlapa, nebo novou baterii, levnou za 900kč a máš pokoj na řadu let…