MirKop

Co s věčným přihlašováním při jakékoli změně?

Mohl by mi někdo poradit, jestli mohu udělat něco s tím, že vždy, když z plochy dávám soubor do složky, chce to po mě heslo? ( je to na windows 8.1) Dělá to i když instaluju, dávám soubor do koše, z plochy do složky a přestává mě to bavit to pořád zadávat, máte osvědčenou radu?

Odpovědi
talka

To by mě taky zajímalo!!!

wendyX

Win8 sice nemám (mám ‚sedmičky‘), ale podle Vašeho popisu problému bych si tipnul, že tyto nepříjemnosti jsou způsobeny tím, že jste přihlášena (a tedy i pracujete na PC) z uživatelského účtu, který nedisponuje oprávněním správce/adminis­trátora systému.

V tom případě Vám systém ‚nedovolí‘ provádět jakékoliv změny v PC- typicky na př. instalace/odin­stalace programů, mazání souborů či složek atd.- na vše pak vyžaduje heslo správce. Vše je ale dobře popsáno v nápovědě Win- v té mojí na př. takto :

Účet správce je uživatelský účet, pomocí něhož lze provést změny, které ovlivní ostatní uživatele. Správci mohou měnit nastavení zabezpečení, instalovat software a hardware a mají přístup ke všem souborům v počítači. Správci také mohou měnit jiné uživatelské účty.

Při nastavování systému Windows budete muset vytvořit uživatelský účet. Tento účet je účet správce, který vám umožní nastavit počítač a nainstalovat programy, které chcete používat. Doporučujeme, abyste po dokončení nastavení počítače používali pro každodenní práci standardní uživatelský účet. Používání standardního uživatelského účtu místo účtu správce je bezpečnější, protože tím můžete zabránit ostatním uživatelům provádět změny, které by měly vliv na všechny uživatele počítače.