WenceslasRe

Co s Vámi dělá toto video?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ipe6CMvW0Dg
Jsou tam i české titulky.
Já jsem zároveň smutný, naštvaný a cítím se beznadějně. Lidé se nikdy nevzchopí..
Doplňuji:
Pepa25: tak to jsi velký kluk :) Na to jsem se neptal

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nic. Vypnul jsem to v okamžiku, kdy tam zaznělo, že „všechny elementy, které potřebujeme k přežití, jsou ve vlastnictví korporací“, protože si dokážu představit, kam to bude směřovat (už jsem nějaká taková videa viděl).
Doplňuji:
Ptal ses, co to se mnou dělá …
Jinak samozřejmě je dobře, když mladí lidé chtějí měnit svět – pořád lepší, než kdyby jejich ambice byla jen „rychle vydělat prachy“ / „dobře se vdát“

Další odpovědi
Nerevarin

Nějaké věci jsou tam opravdu smutné, ale na druhou stranu je tam leccos přehnané. Třeba to, že jsme jen stroje na peníze a že si nemůžeme užít volný čas apod. Většina lidí, aspoň teda v západním světě, pokud nějak pracuje, má příjem a kde bydlet, může něco vytvářet, věnovat se spoustě věcem apod. Je na člověku jak svůj volný čas vyplní a čemu se bude věnovat. Oproti středověku a dalším hrozným dobám máme obrovskou svobodu, ikdyž to samozřejmě neplatí všude, ale myslím, že si nemůžeme tas tak stěžovat. Dožíváme se vyššího věku, můžeme cestovat, věnovat se umění apod. Jasně, že nás vždy nějaké elity budou oje.bávat, ale tak to bude asi vždycky. Ve středověku jste museli celý den dřít pod šlechtou, dnes můžeme prožít mnohem kvalitnější život. Ale že tím vším v podstatě ničíme planetu, to je bohužel pravda. Chtělo by to nějakou rozumnou střední cestu, ze které už ale asi není návratu.

mosoj

Ve skutečnosti je to ještě o něco horší.

rigormortis

Naráží na stereotypní život (to neznamená, že je něco špatně…jsou dobré a špatné steretypy), školství a jurisdikci USA.
Dle videa by měl být každý individualista a despota (myslet pouze na sebe a aby si mě každý zapamatoval…a koho si pamatujete? Minulého dalajlámu nebo Hitlera?)

Nevíteto?

Nudilo mě 🙂